Wpis z mikrobloga

@nofink: mało. Ogólnie nie wiem o co biega z prądem i jego ceną, ale u mnie nie raz 3 tv+ 2 kina domowe + ps4 + komp + plus cała reszta #!$%@? naparza i rachunki są po około 100zł, a kumple odłączają wszystko od prądu w domu a i tak płacą po 200-300zł xD gniję z nich, ale pewnie przez ich cebulę i trzymanie starego sprzętu agd rtv w domu.
  • Odpowiedz
@piastun: Nie. Woda na gaz. Obecnie jedynie dwa tv działają bo mama into zagranicą, piekarnik tylko czasem, pranie raz w tygodniu, zmywarka z raz albo dwa w tygodniu, no i konsola, dwa laptopy czasem. Obliczylem sobie zużycie też na http://kalkulator.tauron-pe.pl/h5/ i w miarę to samo wychodzi. Ale nigdy rachunki 150zł nie przekraczają. Jak jest mama to wiadomo więcej. W bloku jest dużo mniejsze zużycie. Koledzy ze wsi to cały czas
  • Odpowiedz
@piastun: ej nie byłoby tak źle;p powyżej 200zł raczej by nie było bo nigdy takiego dużego nie było nawet jak matka w domu jest. Jedną faze mamy. Nawet chcieliśmy zrezygnować z kuchenki gazowej, ale indukcja by nie wyrobiła u nas;p
  • Odpowiedz
@piastun: w robocie mam kumpla co strasznie cebuli na wszystko co jest na prąd, oszczędny bardzo, czajnik elektryczny nie bo na prąd, tv większy nie bo stary 10 letni jest dobry, a nowy lcd 40cali by brał 100zł na miesiac pradu, a zreszta 40cali to za duzo bo do tv mam 10metrów i jak to ogarnąć wzrokiem( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie raz mu tłumaczę, że jak
  • Odpowiedz
@desygnat: tak też właśnie używam, nie #!$%@? lodówką na maksa, pranie robię w niskiej temperaturze, żarówki energooszczędne. TV nie oglądam prawie w ogóle, tyle co do konsoli. Można płacić niskie rachunki tylko trzeba myśleć.
  • Odpowiedz
nowa lodowka pobor pradu 1.2kwh, do tego pompa CO 0, 8kwh wszedzie zarowki energooszczedne, laptop kilka h, tv tez.kilka h, do tego kilka pran tygodniowo ale tylko w taniej taryfie i wychodzi na 4 osoby okolo 120-140zl miesiecznie ;) zeby bylo taniej to wodze jedno siedziec po ciemku albo cala rodzina w jednym pokoju ;). nrat przy podobnej rodzinie ale z CWU placi okolo 250.
60 zl/msc to wychodzi 2.7kwh dziennego zuzycia
  • Odpowiedz