Wpis z mikrobloga

Mirkówny i Mircy, jakiś czas temu stwierdziłem, ze fajnie byłoby zainwestować w monitor. Wymyśliłem, ze kupię monitor 144Hz od Benq : http://benq.strefamarek.allegro.pl/benq-24-led-xl2411z-flicker-free.html
Jako, ze i tak musiałem trochę czekać nabawiłem się wątpliwości. Pytanie brzmi, czy jeśli nie jestem królem #csgo, bo nie jestem, to czy warto kupować taki monitor? Może lepiej jakiś IPS z sensownym czasem reakcji? W sumie czas głownie spędzam, albo kodząc, czytając, grając. Czasem jakiś film czy inny serial. Dlatego nie wiem czy jest sens się pchać 144Hz.

#pcmasterrace #gry #monitory
  • 23
@KubIT: Mam takowy model, do gier jest elegancki (zwłaszcza cs go) 144hz robi robote chociaż ja wolę grać na 120hz.
Ale jednak odwzorowanie kolorów jest takie sobie :P chociaż jak na matrycę TN to i tak nie jest najgorzej, jednak daleko jej do IPS-ów
@pzlpzlpzl: częstotliwość odświeżania. Generalnie jeżeli nie wyciągasz więcej niż 70 fps z csa to nie ma sensu kupować takiego monitora.
Ale jeżeli masz 120-150 fps to już tak, poprostu ten ekran 2 razy częściej odświeża wyświetlany obraz co daje większą płynność gry, zmniejsza input lag (czyli szybkość wyświetlania danej sytuacji na ekranie) w sensie, że jesteś w stanie zauważyć przeciwnika o te kilka milisekund szybciej niż on Ciebie. I jest to
@Jurigag: jest wiele czynników, które wpływają na input lag a częstotliwość odświeżania jest jednym z nich przyjacielu.
Pokaż mi monitor z matrycą ips który ma input lag na poziomie 1,5 ms bo aż nie mogę uwierzyć :)
@nawias123: mylisz dwie różne rzeczy, input lag jest niezależny od hz(a przynajmniej nie powinien być), jest to czas w jakim monitor zdąży przetworzyć wejście(czyli twój ruch myszką) na reakcję na monitorze, do tego dochodzi response time czy wyświetlenie tej reakcji i to składa się na te 8ms, do gier powinno patrzeć się na input lag gdzie nigdzie ten parametr nie jest podawany praktycznie dell u2312hm input lag ma na bardzo niskim