Wpis z mikrobloga

Mirtzy, korzystacie z antywirusów i jeśli tak bądź nie to dlaczego?

Panuje we mnie przekonanie, że od Windowsa 7 nie jest już konieczny. W rzeczywistości już parę lat się to sprawdza bez problemów. Może to raczej dla maniaków klikających w co popadnie i z pasją pobierających wszelkie dodatkowe paski do przeglądarki i nie tylko?

Bardzo jestem ciekaw waszych argumentów. Móje dwa główne przeciw:
- od czasów Win 7 i Win 8.x wbudowany Defender jest wystarczający
- na podstawie powyższego nie ma sensu obciążać dodatkowo komputera

Za:
- dobra bariera dla nieświadomych użytkowników (?)

#windows #antywirus #microsoft #informatyka #komputery
źródło: comment_SfiNIzbynZap4uEwUuIcQ28XSsaWAw23.jpg
  • 12
@Saeglopur: nie używam antyvira, bo wiem co pobieram i skąd ( ͡° ͜ʖ ͡°). dodatkowo, jak napisałeś, obciąża kompa(chociaż to nie jest bardzo odczuwalne przy prostych czynnościach). wystarczy czytać, pobierać programy ze stron producentów i nie otwierać emaili od nieznanych kont.
@Saeglopur: Poczekamy za ile bedziesz na mirko pytal jak odszyfrowac dysk bo jakis ransomware sie sciagnal z flasz plajerem ktorego to strone przejal gosc od wypasania koz w Mogadiusz. Nieuzywanie av to dla mnie hipsterstwo i przejaw totalnego idiotyzmu. Argument ze x lat nie korzystam z av i nic nie zlapalem jest inwalida-skad wiesz skoro nie skanujesz? Szkodzisz nie tylko sobie, ale i ludziom z ktorymi wymieniasz pliki - jak miejskie
@Saeglopur: Windows 8.1 + avast free
Jednak czasami się przydaje. Wydaje się, że to jakieś forum, a jak otwieram to krzyczy o trojanie. I to nie jednokrotny przypadek. Internet ogarniam i wiem w co klikać
@Migfirefox: Praktycznie jedyny antywirus z jakiego korzystałem to właśnei Avast bo miałem w firmie wykupioną licencję na 3 lata. Ale to jeszcze za czasów Win 7. Pamiętam, że od pewnego momentu już nawet nie korzystałem z tej licencji.

@radek024: A więc to chyba coś co faktycznie ma być dla #podludzie żeby sobie komputerów nie zasyfiali. Ciągle staram się znaleźć konkretny argument, że jednak power user też powinien korzystać.
Szkodzisz nie tylko sobie, ale i ludziom z ktorymi wymieniasz pliki - jak miejskie xeera przenosisz syf.


@szpieg_z_krainy_deszczowcow: I to jest konkret! Właśnie i nad tym się zastanawiałem. Tak czy inaczej czy to faktycznie duża skala zjawiska - przecież co dziś się przenosi na pendrive, płytach, kartach pamieci itp. skoro non stop chmury, NAS nawet w domu itp itd.
Największe źródło zagrożenia to klikanie w sieci jak maniak na jakiś gunwostronach
@Saeglopur: Nie używam żadnego antywirusa. Nie potrzebuję. Infekcje mnie omijają ( ͡ ͜ʖ ͡)

A zapomniałem. Ja mam Linuxa ( )

A poważnie - na Windows każdy musi mieć antywirusa. Wiele syfów działa subtelnie, podświetla Ci kilka dodatkowych reklam dziennie, może zrobić z Twojego komputera proxy dla przestępców etc. Nic o czym chciałbyś się dowiedzieć zbyt późno ( ͡
@Saeglopur: Jeśli antywir wyświetla powiadomienia o występujących zagrożeniach to masz mniej więcej przegląd sytuacji jak często się zdarza, że natrafiasz na pliki potencjalnie niebezpieczne. Nie wiem jak to robi Windowsowy Defender.
@Saeglopur: przecież microshit sam odradza korzystanie z tego defendera i zainstalowanie jakiegoś oprogramowania antywirusowego(też nie essentials bo też go odradzają), zamiast antywirusa lepiej np malwarebytes premium