Wpis z mikrobloga

Siema!

Trudno dostać się na #politechnikaslaska na wydział Mechanika i Budowa Maszyn?

Obecnie chodzę do Technikum Informatycznego ale kurcze jestem chyba za słaby by brnąć w to dalej, znaczy się mam mocne strony ale mam też słabsze i boję się że nie podołam. A jako tako samego projektowania stron www nigdzie nie widzę, zawsze cały kierunek informatyka. Moim takim awaryjnym planem jest zrobienie kursu #spawanie i coś działanie w tym kierunku ( studia ) ----> zagranico.

A widze że jedna z specjalizacji tam to : Technologie spawalnicze - i to by mnie intersowało.
Trochę zagwostka dla mnie to sam wydział Mechanika i budowa maszyn - wiąże się to jakoś z motoryzacją? Wiedza z tego zakresu jest potrzebną? Bo motoryzacja czy coś to mało moje klimaty. Trochę chaotycznie, ale kto pyta nie błądzi.
A no i orientuje się ktoś co na maturze musi być zaliczone by wgl myślec o dostaniu się tam?

#kiciochpyta #studia #slask
  • 8
@SquashPL: No to idź zaocznie na prywatną uczelnię taką w miarę ogarniętą. Jak będziesz chciał to się nauczysz, a jak nie będziesz się uczył to też jakoś przetrwasz.
Jak ogarniasz projektowanie stron to poszukaj pracy w tym kierunku.
@SquashPL: Mechanika i budowa maszyn to przede wszystkim fizyka. Potrzebna jeśli chcesz się na serio zajmować modyfikacją/strojeniem silników ale wcale niekonieczna. Na informatyce masz głównie programowanie.