Wpis z mikrobloga

Witam was Mirkowie. Wykop i mikro przeglądam już jakiś czas lecz jak podludź bez konta(i pora to zmienić).

TL:DR


Chciałem się z wami podzielić historią z mojego życia. #gorzkiezale
Ja jako zwykły szary Anon (25lvl) w związku z różowym przez 5 lat. Cztery miesiące temu #rozowypasek się ze mną rozstał(wina była po jednej jak i drugiej stronie). Co było dość przykre bo niewiele wcześniej zakupiłem pierścionek zaręczynowy lecz moja luba nie zdążyła go dostać. Z pierścionkiem obijałem się długo lecz z określonego powodu. Wychodzę z założenia że zanim założę rodzinę muszę spełnić jakieś minimum i tym minimum były własne 4 kąty. I wszystko było na dobrych torach uzbierałem ok 70% kwoty i w przyszłym roku mógłbym starać się o kredyt do finalizacji.

Z różowym mam dobry kontakt nadal. Wydawało mi się że jest ok. Do pewnego momentu kiedy doszło do mnie że wpadłem w #friendzone i to bynajmniej nie takie klasyczne bo jak się okazało mój exróżowypasek pozostawiał sobie miejsce na powrót. Doszło do mnie że stałem się opcja rezerwową w przypadku nie zalezienia lepszego modelu. Dopadły mnie #feels i #tfwnogf
I tu wreszcie do mnie dotarło że jestem #przegryw więc opracowałem plan na #wychodzimyzprzegrywu

Start:
- Wrócić na siłownię i przejść na dietę
- Mniej siedzenia przy komputerze
- Minimum 1h czytania literatury dziennie
- Minimum 3h tygodniowo nauki gry na gitarze
- Minimum 3h tygodniowo nauki programowania
- Minimum 30 min dziennie nauki angielskiego
- Przestać uganiać się za karierą i pieniędzmi
- Zerwać friendzone NO ELO!
- Częściej się uśmiechać

W przyszłości
- Znaleźć nowy różowypasek
- Znaleźć nowe hobby
- Zapisać się na kurs tańca/Nauczyć się tańczyć
- Zacząć imprezować
- Wyjść do ludzi i zawierać nowe znajomości

W przyszłości opcjonalnie:
- zrobić podyplomówkę

Wołam i #tfwnogf i #przegryw aby także jak ja wzięli się za siebie razem ze mną i stali się #wygryw
  • 22
@Mati_rc: powodzenia.
Co do celów, to jeśli planujesz zostać programstą to te 3h tygodniowo ta za mało. Jeśli do własnych celów, jako hobby to w sumie też za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uzbierałeś 300 tys zł? szacun ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mati_rc: Powodzenia, widzę, że mamy zbieżne cele (wiek i staż związku też się zgadzają). Ale powiedz mi proszę w czym Ci przeszkadza uganianie się za karierą i pieniędzmi?
Załóżmy, że chcesz czy nie chcesz 8h dzienne musisz poświęcić na pracę - masz do wyboru: zrobić swoje i nic więcej albo właśnie "kombinować" aby z tych 8 godzin, które i tak de facto poświęcasz na pracę wyciągnąć jak najwięcej. Chyba, że przez
@jmyung: Jak pisałem minimum. Bardziej dla tego aby uczyć się czegoś nowego. Jak wciągnie będzie więcej. (nie programistą nie zostanę)

450 tys to chyba duże mieszkanie w centrum wielkiego miasta ;) nie aż 300 tys

@Weishaowang: Na to też przyjdzie czas