Wpis z mikrobloga

Re-Reconquista. Żeby utrzymać się przy życiu do 1449 trzeba się nieźle napocić, ale da się. W przypływie geniuszu opracowałem taktykę któa nie mogła nie wyjść przy odrobinie szczęścia. Enforce Peace na Anglię w wojnie 100 letniej, dołączenie się do wojny, sojusz z Francją po obsypaniu ich złotem które wyciągnąłem od Mzaabu, po zabezpieczeniu sojuszu separate peace z Anglią - godzą się, bo ukradłem też Mzaabowi trade power. Kastylii świeci się czerwona lampka, bo dobrze wie, że jak mnie zaatakuje to dostanie #!$%@? od niezniszczalnych żabojadów i po takiej akcji spokojnie sobie pozbieram kilka prowincji. Tak przynajmniej miało być w teorii. Oczywiście gdy udało mi się ukończyć ten karkołomny plan, dzieje się to.
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
Pobierz
źródło: comment_0KBN9uGswMr3fZIK6K1lBlbORrB5DcEf.jpg
  • 10
@Puccini: Z tego co udało mi się wywnioskować - Po wojnie 100 letniej którą oczywiście wygrali zaatakowali Savoy, Savoy wciągnął do wojny całe HRE łącznie z Austrią - tutaj francuzi sobie jeszcze radzili. Po kilku miesiącach gdy Francja jest mocno nadszarpnięta ale wygrywa do wojny wkraczają Burgundczycy. #!$%@? over 9000.