Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z Kraków - jak jest z jazdą rowerem po Krakowie? Dzisiaj dostałem nowy sprzęt, powiedziałbym, że z górnej półki, ale to pewnie kwestia dyskusyjna - w każdym razie dla mnie jest drogi. Trochę się boję, że ktoś by mi go ukradł nawet pomimo tego, że trzymałbym go tylko w mieszkaniu i tylko pod biurem. Zabezpieczenia rowerów z tego co słyszałem nic nie dają, bo złodzieje i tak z każdym sobie mogą poradzić. Więc pytanie - jest bezpiecznie w Krakowie czy słabo pod tym względem? Koledze ukradli rower spod agh mimo zabezpieczeń, więc chyba nie bardzo i trzeba bardzo uważać? Polecacie jakieś zabezpieczenia, które ciężko ominąć?

#krakow #rower #rowery
  • 14
@ihaha: Nie jest bezpiecznie, jak w każdym dużym mieście. W sezonie, ciągle widzę różnego rodzaju ogłoszenia czy apele ludzi którym #!$%@? rower. To jedna kwestia. A druga jest taka, że jedynym skutecznym zabezpieczeniem jest U-lock. Żadne linki, łańcuchy, nie stanowią przeszkody dla prawdziwego złodzieja. Krążył po wykopie filmik, gdzie testowali wszystkie metody i skuteczny okazał się, tylko U-lock.
@baczus: jestem kompletnym laikiem, bo do tej pory po dużych miastach nie jeździłem rowerem - nie mam też preferencji cenowych wolałbym kupić coś droższego jak trzeba i być spokojniejszy - w biurze praktycznie widzę miejsce gdzie bym go przypinał z okna i też nie kręcą się tam podejrzane typy, ale lepiej dmuchać na zimne

@ostrzyjnoz: nie mam takiego zamiaru, ale chcę podjechać spod mieszkania do biura i tam go przypiąć.
@nefili: wiem i taki też miałem plan, żeby kupić coś za 100zł, ale dostałem lepszy rower i co mam z nim zrobić? trzymać w piwnicy? na jazdę rekreacyjną mam stosunkowo mało czasu, jedynie w weekendy coś bym mógł dla siebie znaleźć. Dlatego zadałem pytanie aby ustalić czy z odpowiednim zabezpieczeniem można się wybrać na droższym rowerze czy nie bardzo.
@ihaha: Daj sobie spokój z ulockami gorszej półki niż ten Onguard http://allegro.pl/zapiecie-u-lock-onguard-pitbull-std-8003-lodz-i5025845192.html
Swego czasu czytałem dużo testów i podobna półka to dopiero Kryptonite Evolution za dwa razy tyle zł (podwójny rygiel, zamek po środku, masywny zamek, gruby pręt). Te ulocki idzie przeciąć, nie podważyć, za pomocą piłki do metalu albo czegoś elektrycznego. Ale nożycami raczej nie da się przeciąć. Jakiś czas temu na wykopie był film z kamery jak goście kradną