Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki! Pamiętacie jak miałem problemy z #lpg w moim #bmwsorka?

Link do tematu na LPG-Forum.pl oraz rozwiązanie zagadki.

W skrócie:
Instalacja #stag 200 w #bmw #e36 320i - szarpanie, jeden cylinder słabo palił - generalnie masakra. Udało mi się jednak coś z tym zrobić!

Przyczyną okazał się wtryskiwacz, myślałem, że pokazuje za dużo, więc go ustawiłem na +25% (w stosunku do reszty wtryskiwaczy), a okazało się, że trzeba było troche jego wartość zmniejszyć, a następnie ustawić mnożnikiem na wolnych taką wartość, czasy (ms) wtrysku na gazie i benzynie był te same (wcześniej nie było to możliwe, bo auto po prostu zaczynało nierówno chodzić i gasło).

Teraz autko chodzi pięknie, nie ma spadków mocy, nie szarpie, ładnie chodzi - zobaczymy na trasie spalanie, ale sama krzywa mnożnika jeszcze jest do poprawy ;)

Tak zostawiam dla ludzi zainteresowanych #mechanika i #motoryzacja - może wam się przyda, jak coś to pytajcie! ;)
sorek - Witajcie mirki! Pamiętacie jak miałem problemy z #lpg w moim #bmwsorka?

Li...

źródło: comment_lqHYsGjetc4kTWLtMZVXLRHYlKdeZubS.jpg

Pobierz
  • 16
@Altru: mam nadzieje, że trollujesz, bo nie widze nic dziwnego w nowym aucie na gaz.


@Shodan56: tak, kabel z allegro za 20zł - choć żałuje, że nie wziąłem takiego na Bluetooth.. no ale trudno ;) Program to ten co widać na obrazku, niestety mam bardzo stary (nieprodukowany już) sterownik więc dupa troche bo musze używać starej wersji programu - nowsze sterowniki mają dużo więcej możliwości ustawiania - w zależności od
@kruger92: cóż, ludzie się boją gazu bo go nie znają ;) Jeździłem wieloma autami na gaz i nie narzekam. W holandii widziałem lambo, ferrari, amerykańśkie muscle cary i zupełnie nowe niemieckie, japońskie auta przerobione na gaz - nikogo to nei dziwiło. W tej chwili technologie gazu są takie, że naprawdę ciężko znaleźć auto, w którym gaz cięzko założyć.

Obv, są wyjątki - wtrysk bezpośredni dość mocno to utrudnia, '5 generacja' jest
@sorek: A ja widzę! Dla mnie to śmieszne kupować samochód za grube tysiaki a potem przerabiać na gas!
Skoro stać mnie na samochód za 100tys to stać mnie na paliwo do niego. Oczywiście nie mówię o samochodzie dla przeciętnego młodego kowalskiego do 10tys albo średniego kowalskiego 20tys w gore.
@Altru: aha, czyli jeśli zakładając, kupujesz samochód za dowolną cene, na który Cię stać etc. I np. miesięcznie wydajesz 1000zł na paliwo (dużo jeździsz) i nie widzisz sensu w tym, by założyć instalacje, która sprawia, że paliwo miesięcznie kosztuje Cię teraz 600zł i po paru tys. instalacja się zwróci?

Odwróć sytuacje, kupiłbyś auto, które jest dokładnie takie samo jak to co masz, ale jest tańsze o 2tys. zł tylko wydałbyś miesięcznie
@Kejran: w anglii kumpel założył do swojego 728i za £950 - gdzie chcesz robić? Jak coś mogę Ci dać kontakt do dobrego gazownika :) Zależy na jakiej jakości Ci zależy, ale myśle, że w okolicach 3000zł ogarniesz coś bardzo, bardzo dobrego ;) (Polecam STAGi :P pomogę Ci z regulacją jbc) ;)