Wpis z mikrobloga

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem głośników Creative A120, które automatycznie przełączają się w tryb Standby gdy twierdzą, że jest za cicho (ten poziom wcale nie jest niski, słucham sobie muzyki, która przestaje grać co 10-15 minut). Na uwielbianej przez Mirków elektrodzie pewien użytkownik napisał: > Zwieramy zworę J6 na stałe do (+) zasilania. Dobrej zabawy przy muzyce!!!
Potem ktoś poprosił o instrukcję jak to zrobić, a jakiś mistrz elektroniki mu odrzekł: > Skoro zadajesz takie pytanie, to nawet nie probuj niczego ruszac

Dlatego nie pytam na tamtym forum, tylko tutaj. Inny użyszkodnik wrzucił zdjęcie jak to ma wyglądać [pic rel.]. I tu pojawia się moje pytanie: czy to może być dowolny kabel, czy musi być specjalny? Czy operacja "zwieramy zworę" to po prostu "połączenie dwóch pinów"? Mam w domu lutownicę i cynę, poprosiłbym ojca o zrobienie tego. Na co uważać?

#elektronika #kiciochpyta #glosniki #creativecwel #a120 #elektroda #pomocy #elektrodacwel

Link do tematu
kisiowy - Jestem nieszczęśliwym posiadaczem głośników Creative A120, które automatycz...

źródło: comment_bhY7xbP7FGj5AdQD8t9M9Y8ZGBEabdBx.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kisiowy: Kawałek cienkiego miedzianego przewodu styknie. Trzeba uważać, żeby przesadnie nie nagrzać lutów, co by nie uszkodzić ścieżek na płytce. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, żeby przypadkiem nie połączyć lutem sąsiadujących ścieżek (co skutkowałoby zwarciem i mogłoby uszkodzić cały układ)
  • Odpowiedz
@Arxas: Myślisz, ze w każdej płytce tego modelu układ jest ten sam i "J6" i "(+) zasilania" będzie w tym samym miejscu? Na zdjęciu widzę wiele literek, ale są to same R**
  • Odpowiedz
@kisiowy: koledzy wyżej wprowadzili Cię w błąd. to NIE MOŻE być dowolny przewód, tylko zaizolowany ;] jakby mógł być dowolny to byś mógł walnąć kawałek druta bez izolacji i spalić całą płytkę ;]
  • Odpowiedz
czy to może być dowolny kabel, czy może być zwykły?


@aloalo83: z białej listy musi być. Cumplu tylko jak masz teraz mieć pierwszy raz w ręku lutownicę to najpierw poćwicz, odpal jakiś poradnik (lutowanie w poprawny sposób wykonuje się inaczej niż podpowiada intuicja).

No elo @elektroda, jak zwykle pomocni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz