Wpis z mikrobloga

Zamierzam kupić telewizor. Telewizor służył mi będzie do PS3, oglądania filmów, i prawdopodobnie od czasu, do czasu do Mirkowania na nim, gdyż będę podpinał PC przez HDMI ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od zawsze na taki sprzęt szkoda było mi pieniędzy, więc i tym razem szukam czegoś w najniższym przedziale cenowym, ale FullHD i 32'. Do wyboru mam :

Thomson 32FZ5233 - chyba najsłabszy z całego zestawienia.

LG 32LB5610 - tutaj martwi mnie brak czerni przy słabym oświetleniu, mój Różowy ma monitor LG z IPSem i musiałem kalibrować ustawieniami sterownika, żeby dało się wieczorem film oglądać ;/ Podobno brak czerni jest przypadłością IPSów? Szkoda, bo chyba bym się decydował właśnie na niego.

Samsung UE32H5000 - najlepsze opinie i główny konkurent LG z tego zestawienia.

Philips 32PFH4309/88 - Zagadka. Kiedyś Philips był dobrą marką, nie wiem jak dzisiaj stoją Holendrzy. Najdroższy z zestawienia.

Co wy polecacie, posiadacie jakiś telewizor, który podałem? Jakie są wasze opinie i czy może polecacie coś jeszcze innego? Budżet max 1000zł więc nic innego już chyba i tak nie znajdziecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i od razu uprzedzam - nie, nie jestem skłonny dołożyć już nic więcej, taka kwota za telewizor, to i tak dla mnie zawał [; Gdyby nie to, że chce z moim Różowym grać w gry na Move, oraz lubię pograć z kumplami w FIFE, PESa, czy Soul Calibura, to kupiłbym porządny monitor do 600zł 24', ale na takim sprzęcie, troszkę ciężko grać więcej, niż w pojedynkę...

#elektronika #elektroda #konsole #ps3 #pytanie #kiciochpyta #telewizory
  • 28
@Zielony34: tak jak pisałem, to mój pierwszy tv wiec bardzo średnio z porównaniem, do tego kumple mają raczej starsze modele wiec tutaj jest oczywista przewaga. powiem tak- ja jestem zadowolony. wydaje mi się ze w tej cenie i wielkości ciężko coś innego lepszego znaleźć. na ps4 gry wyglądają fajnie, nie ma opóźnień, jedyne do czego się mogę przyczepić to ew. trochę zlagowane menu i to ze USB mi większości napisów nie
@Kosciex: w późniejszym czasie pójdzie na ścianę, więc podstawką się nie przejmuję. Jak z obrazem po podłączeniu laptopa? Nie ma problemów z przeglądaniem internetu? Ja również będę chciał jeden HDMI przeznaczyć dla PS3, drugi dla PC, żeby móc chociażby YT puścić na TV podczas jakiejś popijawy z kumplami. Nie mam nawet zamiaru bawić się z filmami z USB, bo wiem, jak wygląda sytuacja na telewizorach z odtwarzaniem i filmów, i napisów.
@Zielony34: odkąd mam ten kabel wszystko oglądam na tv, brak problemów. w tv są 2 wejścia hdmi wiec zestaw konsola plus kabel do lapka jak najbardziej wskazany. kabel zwykły za paręnaście zł, reszta to kwestia ustawień w Windowsie bo pamiętam ze początkowo obraz na tv miałem uciety i musiałem w ustawieniach obrazu zmienić odświeżanie (chyba, nie chce mi się teraz tego sprawdzać bo sobotnie lenistwo mocno) jakbyś kupił i miał jakieś
@Zielony34: tez kupowałem tv 32cala do ps3 i wybór padł na samsunga. Budżetowy model, bez żadnych 3d, Smart tv, itp. działa, tyle mogę powiedzieć. Nie widzę żadnych wad. Spełnia moje oczekiwania.
@pqp_1: Ja się zorientowałem i nie ma żadnych problemów przy tych telewizorach.
@kon-jakub: @Kosciex: Byłem w jednym ze sklepów i sprzedawca podpinał mi oba tv obok siebie, porównywałem obraz. Stawiam na LG, co IPS, to IPS. Obraz wyraźniejszy, kolory żywsze, widać, że zupełnie inne matryce. Samsung nie jest zły, ale mam lepszą jakość w obrazie na korzyść LG. Samsung wyraźnie podbija czerwień, a czarny jest lekko wypłowiały. Świetnie było
@pqp_1: ojciec mojego Różowego jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym elektronikiem na Śląsku prowadzącym swój warsztat naprawy sprzętu. Ludzie wozili do niego telewizory do naprawy z odległości prawie 100km. Nie chce widzieć Szajsunga na oczy [; On siedzi w temacie ponad 30 lat [;

Ja sam na tv niewiele się znam, bo siedzę w PC od 98r ale jak porównywałem te telewizory, oraz monitor z IPSem, to Samsung się