Wpis z mikrobloga

Mam pytanie głównie do właścicieli zwierzaków - czy mieliście może wykonywane alergiczne testy skórne i wynik wyszedł pozytywny a mimo tego nie macie objawów przebywając ze swoim psem/kotem? Planuję mieć psa, ale mojemu partnerowi w testach średnica bąbla wyszła ponad normę, choć przy kontakcie z psami nie ma żadnych objawów. Nie chcę doprowadzić do sytuacji, że wyjdzie to dopiero po jakimś czasie od przygarnięcia psiaka, bo wtedy będzie nie lada problem.
#alergia #psy #koty #medycyna
  • 10
@winnux: byliśmy specjalnie na wystawie psów, która była w hali, stężenie alergenów było ogromne, w powietrzu fruwała sierść;) , wzięliśmy nawet z ziemi sporą kępkę ze sobą i nic nie było, ale boję się tego, że alergia może się ujawnić dopiero po dłuższym pobycie psa w domu i trzeba go będzie oddać:/
@emka07: @emka07: mam uczulenie na koty, a w domu dwie kotki. Mam uczulenie na psy, a przy sukach żadnych objawów. Moja alergolog odwrotnie - przy kocurach i psach nic. Wystarczy, że koło mnie stanie ktoś z niekastrowanym psem/kocurem i jest koniec. Bez tabsów ani rusz. Według mnie nie uczula sierść tylko jakieś białko, które na tej sierści po lizaniu się trzyma. Obadaj sprawę i będzie jasne ;)
@emka07: ja mam tak, że normalnie nie reaguję na randomowe zwierzaki, ale jak pojadę do domu i posiedzę 2 dni w środowisku pełnym kotów to umieram. Najgorzej jak mi wlezie kociątko siostry w nocy na szyję (to znajda i ma jeszcze odruch ssania) to dostaję nawet wysypki.
Nie szastaj zdrowiem faceta żeby zaspokoić kaprys posiadania futrzaka.
@emka07: M iałem kiedyś ostrą alergię na psy i koty, w szczególności na koty. Ojciec z siostrą kupili psa i.... alergia ustąpiła. Długo, długo później przygarnąłem kota i również nie wystąpiły żadne objawy. Dzisiaj mam spokój z alergią.