Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Dzisiaj bardzo krotki wpis o pieniadzach ;). Jakis czas temu pisalem o kosztach zycia w Bostonie
http://www.wykop.pl/wpis/10614162/mirki-i-mirabelki-dzis-w-podrugiejstroniebajora-wp/
Teraz czas na zarobki w USA.

Dzisiaj bedac w supermarkecie zauwazylem ogloszenie "Szukamy pracownikow" O tyle fajne ze podane sa zarobki i to dla roznych grup, od szeregowego pracownika przez kierownika do menadzera nizszego/sredniego szczebla
Pensje (podawane minimalne, na poczatek)

Pracownik szeregowy (kasa, sprzatanie, ukladanie na polkach itp.) 12,5 $/h
To troche wyzej niz stawka minimalna ktora w MA wynosi 9$ za godzine dla pracownikow nie otrzymujacych napiwkow i 2.63$ za godzine w pracy z napiwkami, ale poniewaz bezrobocie wynosi okolo 5% to ciezko o ogarnietego pracownika i musza placic troche wiecej. Zakladajac prace na pelen etat to jakies 26 000$ rocznie czyli tak ledwo ponad prog ubostwa dla rodziny 2+3.

Kierownik zmiany 16,75 $/h ~35 000
Menadzer (stazysta) 25 $/h ~52 000

Menadzer sklepu 80 000 $ rocznie

To sa kwoty przed podatkiem, ale dwie pierwsze sa na tyle niskie ze prawdopodobnie nie zaplaca podatku wogole albo bardzo maly.

W pakiecie ubezpieczenie zdrowotne, platny urlop i platne chorobowe (te rzeczy akurat nie sa w USA tak oczywiste)
Wymagania: Ukonczone 18 lat, dyplom ukonczona szkola srednia lub zdany GED (to taki egzamin dla tych ktorzy wybieraja nauke w domu. Zdanie go jest rownoznaczne z ukonczeniem szkoly sredniej), zdolnosc do podniesienia 20kg i sprawny srodek transportu zeby dojechac do pracy.

O podatkach, zarobkach w innych branzach i kulturze pracy jeszcze kiedys bedzie oddzielny wpis. Poki co w weekend moze uda mi sie skonczyc wpis o wielkim wykopie i przejsc do komunikacji miejskiej :)

#podrugiejstroniebajora <- Mozna plusowac i dodawac do obserwowanych ;)

#usa #emigracja #emigrujzwykopem #praca #pieniadze
Taco_Polaco - Mirki i Mirabelki. Dzisiaj bardzo krotki wpis o pieniadzach ;). Jakis c...

źródło: comment_UcmBbnod1sM56AzpOoIEjH0MFDJsvjTE.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@uczony77: Imperial ogarniam ale dalej musze sobie w glowie przeliczac na szybko na metryczny.
Na potrzeby dnia codziennego zakladam ze:

mile + polowa = km (wiem wiem, powinno byc 1,6)
Jard to prawie metr (0,9)
3 stopy to
  • Odpowiedz
zdany GED (to taki egzamin dla tych ktorzy wybieraja nauke w domu.


@Taco_Polaco: !? $@#$@#%@#&*#$^@# !?

To znaczy ,że w USA można BEZ ŁASKI zrobić szkołę średnią od ręki ? Bez proszenia się o specjalne pozwolenie na naukę w domu dla dziecka ? Bez łażenia do szkoły dla muminów skoro ma się dość oleju w głowie ,żeby zdać np. maturę rok, dwa lata wcześniej ? Kolejny powód żeby wyjechać. >.>
  • Odpowiedz
@uczony77: Jak sie dokopie do zdjec na starym dysku to mam lepsze :D Stary cadillac eldorado z takimi rogami na masce na szprychowanych kolach. Kurde, kiedys wrzuce na wypok bo warto zobaczyc :) Festyn ale robil wrazenie :)
  • Odpowiedz