Wpis z mikrobloga

Hej mirki, szykuję się do kupna nowego kompa więc i pasuje windows kupić. Ceny super, 400 zł 7 czy 8 bez różnicy prawie. I tak zacząłem allegro przeglądać. Trafiam na:
http://allegro.pl/ms-windows-7-home-premium-64-bit-sp1-pl-nowy-fvat-i4976662568.html
W cholerę osób kupuje. Legitne to? Wydaje się niby spoko, ale cena jakoś dziwnie niska w porównaniu do innych aukcji ( mam na myśli te w których dostajesz nie tylko klucz = w rzeczywistości nie oryginał). Miałem 8 dorwać, ale na konferencji MS coś mówili o darmowej aktualizacji do 10 przez pierwszy rok ( czekam na jakieś potwierdzenie tego, że pomyłki nie było) to i bez różnicy by było czy 7 czy 8. 10 potestowałem na technical preview i mi się spodobał. I dlatego ponawiam pytanko. Legitne to? Taniej raczej nie znajdę...
#komputery #windows
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Feuforce: Win10 ma mieć darmową aktualizację z Win8 i 8.1. Z Win7 trzeba będzie zapłacić coś koło 30 dolanów.

Co do aukcji - wydaje mi się średnio legalne. Legalny system to wersja pudełkowa. Bo OEMu nie można odsprzedawać bez sprzętu.
  • Odpowiedz
@Feuforce: Ciężko powiedzieć. Ostatnio na allegro jest wysyp mega tanich systemów i programów Office. Cena jest podejrzanie niska ( sprzedający ma też licencje Win 7 Pro po 249 zł a oficjalnie kosztuje ok. 600 zł ). Rozmawiałem o tym ze znajomym z Microsoft i powiedział że prawdopodobna jest akcja jaką zrobili w Niemczech, gdzie zablokowali ok. 300 tys. kluczy. Zrobisz jak chcesz, ale ja bym poszukał raczej oprogramowania u jakiegoś
  • Odpowiedz
@Feuforce: a jednak. Nie śledziłem konferencji, do tej pory miało być tak, że tylko 8 i 8.1 miały mieć darmową aktualizację. Mniejsza o to.

Z M$ jest taki problem, że w sumie nie wiadomo co wg. nich jest legalne, a co nie. To samo dotyczy się licencji na system z programu DreamSpark. Jedni mówią, że po skończeniu studiów system przestaje być legalny, inni mówią, że legalny jest nadal, ale jeśli
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: No i właśnie bądź tu mądry. Napisałem do sprzedawcy jak to wygląda itp ewentualnie faktycznie może lepiej się z MS skontaktować. Takie agito czy morele mają windowsy po 400 zł, więc troszkę kusi ta cena, ale ostrożność przede wszystkim. Szkoda kasę wywalać jak system ostatecznie nie będzie legalny czy coś. No nic piszę do MS jeszcze.
@piotrulos: W najgorszym wypadku zostajesz z 7. Tragedii nie ma (
  • Odpowiedz