Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki system najlepiej dobrać netbooka HP 210 mini? Jest on używany przez moją rodzicielkę, wiec musi być prosty, w miarę szybki i stabilny, tak na prawdę to Przeglądarka +Skype + Oglądanie archiwalnych zdjęć z dysku. Aktualnie Jest zainstalowany Windows 7 Starter, który jest dedykowany, ale strasznie wolny. Lepsze parametry od tego netbooka ma jej telefon...
#linux #windows #systemyoperacyjne
  • 7
@joCkero: powiem Ci tak, według mnie powinieneś zainstalować jakiś system, który instaluje się od 0. Ja swego czasu dziadkowi zainstalowałem archa z xfce, korzystał z systemu tylko do skype + przeglądarka (rozkład jazdy pkp i tramwaje :D). System nieaktualizowany - spisywał się genialnie.
System z zainstalowanym niepotrzebnym syfem (jak ubuntu czy mint) prędzej czy później może zacząć sprawiać problemy, najlepiej skonfigurować coś samemu i mieć spokój na przyszłość.
Ja zawsze na netbooku miałem arch z openbox. Polecam ;) jako jedyny system działał jak powinien ponieważ nie było w nim zbędnych programów i innych demonów jak w przypadku debianów