Wpis z mikrobloga

K*rwa Mirki. Za 9 dni mam lecieć do #uk ( #leeds ) i powiem Wam, że im bliżej dnia wylotu tym bardziej się stresuje. Fakt, że ciągle nie mam pracy, bo nikt mi nie oddzwania (karta SIM z numerem angielskim w drodze), ani mieszkania nie poprawia mi humoru ;) Ale lecimy tam z rózwympaskiem zobaczyć jak to faktycznie wygląda. Ciekawe co tam się wydarzy. Gorzej jak wydam wszystkie oszczędności i będę musiał do PL wrócić :P

Pocieszam się tym, że jak coś będzie nie tak to zawsze będę mógł się wyżalić na mirko :)
#oswiadczenie #emigracja
  • 37
  • Odpowiedz
@lesniok: 25 :) różowy ciągle nic, nikogo na miejscu. Dlatego się stresuję. Mam nadzieję, że na miejscu coś wypali "bylejakiego", żeby na spokojnie po robocie szukać pracy w zawodzie ;)
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Żaden w zasadzie. Z tego co udało nam się NIBY dowiedzieć to w Leeds i bradford jest mniej ciapatych. Może jakieś inne sugestie? Biletów jeszcze nie kupiłem na samolot, bo cena i tak już będzie podobna :)
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: czyli tak źle i tak niedobrze :) A nie orientujesz się z mieszkaniami jak jest? Można np. wynająć na 4 miesiące od ręki? :) Jak będzie praca jakaś to już z górki, żeby dokładać nie musiał :)
  • Odpowiedz
@michau15: Tutaj raczej są domy a nie mieszkania :) Może być problem bo żeby wynająć dom przez agencje sporo zachodu jest, umowa chyba na minimum 6 miesięcy i raczej nie wynajmą komuś kto nawet konta w banku nie ma itd. Poza tym sporo sobie liczą na zaliczkę. Od prywatnego kogoś będzie łatwiej ale nie wiem jak to dokładnie wygląda bo nie wynajmowałem nigdy. Pokój jakiś bez problemu znajdziecie, tylko nie
  • Odpowiedz
@michau15: firmy powoli zaczynają szukać ludziów do roboty. ja dostałem dziś telefon, czy nie chciałbym w wakefield popracować - agencja to bodajże Industry Personnel. znaleźli mnie przez totaljobs - także polecam jakieś cv dodać, bo w miarę regularnie ktoś się odzywa i można sobie pracę znaleźć:). Generalnie na terenie west czy south yorkshire jest pełno wszelkiej maści magazynów, fabryk i tego typu pierdół - od Leeds rzut beretem. W samym
  • Odpowiedz