Wpis z mikrobloga

@LooZ: czy to nie będzie oznaczało ze Google finansowo "przejmie" całe przedsięwzięcie? Czy plany Google niejako narzucone tak pokaźną inwestycją nie będą się kłócić z planami Muska w dłuższej perspektywie?
  • Odpowiedz
@LooZ: mimo wszystko niech zainwestują nie 10, a 7,5 i niech to stanowi połowę budżetu. Wciąż jest to duży pakiet, niemal decydujący. Co by nie było to już teraz widać ze Google chce to wykorzystać i to w sposób zdecydowany. Juz widzę oczami wyobraźni moduły mieszkalne na Marsie w kolorach Chrome'a :D
  • Odpowiedz
@petropedro: Ciężko powiedzieć ;) Właściciele Google mają też np Planetary Resources które na 99% będzie współpracowało bardzo mocno ze SpaceX, więc zakładam, że współpraca firm będzie się bardzo zacieśniać. Aż kiedyś się połączą i stworzą Yutani Corporation ;)
  • Odpowiedz
@petropedro: Myślę że Musk nie jest takim człowiekiem który by oddał swoje "dziecko" pod opiekę innej firmie, wydaje mi się ze układ będzie taki dajecie kasę ja mam decydujący głos
  • Odpowiedz
@petropedro: Nie pamiętam który, chyba Sergiej, założyciel Google powiedział, że uważa, że jeśli teraz by umarł to większość jego pieniędzy powinna pójścia do Muska.
  • Odpowiedz
@Yelonek: jeśli to prawda (a byłoby to bardzo interesujące jeśli tak) to zmienia to diametralnie postać rzeczy! Niemniej jednak nie chce mi się jakoś do końca wierzyć w ideowość która miałaby stać za taką kasą.
  • Odpowiedz
@petropedro: Jednak to ten drugi.

Running through Page’s plans for Google was theme picked up on by Rose: a faith that business is the best way to build his version of a better future. Rose asked him about a sentiment that Page had apparently voiced before that rather than leave his fortune to a cause, that he might just give it to Elon Musk. Page agreed, calling Musk’s aspiration to
  • Odpowiedz