Wpis z mikrobloga

@Kebab92: na twoim miejscu prędzej bym szedł do jakiegoś większego zakładu gdzie mają kilku automatyków w jakiejś kanciapie i byś zobaczył jak to wygląda od kuchni
chyba że interesują cię szczególnie roboty, a sterowniki już mniej, to byś musiał jakiś wywiad środowiskowy przeprowadzić gdzie mają zrobotyzowaną produkcję
Zapytam trochę inaczej, jak szukać praktyk?
Ze strony uczelni nie dostaję żadnych informacji.
Wpisywanie w google "oferty praktyk Warszawa..." prowadzi zazwyczaj do słabych wyników, a chciałbym chociaż dowiedzieć się jakie zakłady produkcyjne istnieją w okolicy, żeby wiedzieć gdzie mam próbować. Doszedłem do wniosku, że chyba muszę napisać skrypt, który przeleci wszystkie adresy Warszawy po wyszukiwarce i wyłapie słowa kluczowe "produkcja, przemysł, ....". Ale wątpię, że tak się robi. Jest inny sposób?
@essf: szukasz po prostu po tym co Ci się podoba. I nawet jak nie ma oferty praktyk to starasz się dobić do kogoś żeby dowiedzieć się czy przypadkiem nie wzieliby Cię na praktyki. Zależy jakie działy produkcji i przemysłu Cię interesują. W Warszawie jest na prawdę mnóstwo możliwości.
@Kebab92: Festo, AB Industry, Schneider Electric, PIAP, Bosch, Mitsubishi Electric (to to co pamiętam na szybkości z Warszawy) i wiele więcej... Polecam wybrać się na inż. targi pracy na polibudzie w gmachu głównym, iść na automaticon jak będzie i tam pogadać z ludźmi, popytać, posprawdzać czy firmy, które się wystawiają mają coś dla Ciebie i przy okazji skolekcjonować długopisy
@essf: na moim wydziale na pwr jest wrzucone info w jakich firmach ludzie robili praktyki. Inną metodą, którą stosowałem to "automatyka przemysłowa wrocław", odpalasz mapkę z zaznaczonymi firmami i czytasz co która oferuje. Od razu powiem, że duża firma wcale nie oznacza lepiej. Wręcz w przypadku automatyki mała firma wg mnie jest lepsza bo w krótszym czasie zobaczysz większy przekrój tego, z czego składa się ta branża.