Wpis z mikrobloga

@Masterfcb: to był jeden z głównych ficzerów : uproszczony C aby programować maszyny w grze. Fragment z Wikipedii : Język programowania CBOT jest językiem stworzonym specjalnie dla gry Colobot, jednak składniowo podobny jest do języków C++ oraz Java. Sama znajomość języka CBOT nie umożliwi pisania programów w którymkolwiek z tych języków, jednak ułatwi ich naukę i zrozumienie. Język programowania w grze pozwala między innymi na używanie instrukcji warunkowych typu if i
@lawrence_krk: ale jajca na śmierć zapomniałem o tej gierce. Scrolluje i scrolluje patrze coś mi to przypomina. No jak moje stare obwody w głowie zazgrzytały to aż mi uśmiech na twarzy się pojawił ( ͡ ͜ʖ ͡) dzięki Mireczku za poprawienie humoru !!!!!

@lawrence_krk: mireczku, dziękuję ci za tego posta. również jak inni zapomniałem o tej grze na śmierć. za dzieciaka też wszystkim ręcznie sterowałem, ale właśnie będę pobierał plik instalacyjny i będę bawił się od nowa, jednak tym razem za pomocą programowania robotów :D
@lawrence_krk: Byłem tam, chyba przeszedłem całość, nie ogarniając w ogóle programowania (ʘʘ) Jeśli ktoś chciałby wrócić do wspomnień, ciekawostka - gra obecnie jest dostępna za darmo. Ale już nie wciąga tak jak kiedyś...