Wpis z mikrobloga

Nie grałem w takie gry jak Skyrim, Dishonored, Risen 2 & Risen 3 i wiele innych. Moje pytanie jest proste - czy da radę za kwotę 1500 zł złożyć komputer który uciągnie te gry w rozdzialce 1280x### grafika na medium high, jezeli tak może ktos cos zaproponowac ? #komputery #pcmasterrace #gry #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darklight: @Murzinio: o tym wiem, pisałem tylko że r7 265 się nie opłaca bo dokładając 50-70 zł mamy r9 270 który jest z 20% wydajniejszy, w tej cenie to jedyne co ma ze stajni amd to r7 260x, nie wiem jak z jego wydajnością, pobór mocy na podobnym poziomie chyba jest, ale z tego co widzę nawet r7 260 i 260x są wydajniejsze od gtx 750(nie ti)
  • Odpowiedz
@Murzinio: Kasę dołożyć zawsze można, kiedy jest taka możliwość. Jeśli 1500zł to absolutny max, to niczego lepszego raczej się nie złoży raczej. Poza tym 750'tka to dobra karta, nowa z sklepu, która spełnia wymogi kolegi.

Jeśli ktoś z was ma inny element lub zestaw niech zrobi tak jak ja i złoży całość i zostawi screena.

Lepiej się przysłużycie bo kolega będzie mieć mniejszy mętlik w głowie niż od takiej debaty.
  • Odpowiedz
@darklight: przecież wrzuciłem test, w większości tytułów r7 260x jest wydajniejsza lub na równi... w tej samej cenie, w dodatku hd 7870 nie pobiera w h-j prądu, cała platforma około 250W z jego prockiem by pobierała, akurat 7850 i 7870 były bardzo wydajne energetycznie
  • Odpowiedz
@darklight: Co do poboru mocy, Corsair VS 450W którego poleciłeś ma maksymalną obciążalność linii 12v na poziomie 400W. Zobacz pobór mocy zestawu z HD7870
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_7850_i_7870_-_test%2C_cena_i_opinie-4422/strona/16910.html

Od siebie dodam że na starym PC mam pięcioletniego Chiefteca 450GPS który ciągnie kartę z jeszcze większym TDP bez problemu.

GTX750 może i spełnia wymagania ale po prostu jest nieopłacalny nawet jeśli koniecznie op chce nową kartę. Wszystko inne w proponowanym przez ciebie zestawie jest
  • Odpowiedz