Wpis z mikrobloga

Kilka detali o planowanej rozbudowie SpaceX o dział satelitów i ich internet satelitarny:

- 4025 satelitów w konstelacji!!!

- każdy po kilkaset kilogramów, mają to być "normalne, duże satelity", o zdolnościach satelitów kilkutonowych

- na wysokośći 750km

- oparte na własnym projekcie silników jonowych - są łatwe w budowie.

- pierwsza wersja za 5 lat, pełna działalność operacyjna za 12-15 lat

- produkowane raczej jak auta, a nie jak obecne satelity

- system gotowy na stracenie kilku satelitów, nie jest zależny od 100% sprawności

- oprócz tego budować będą oczywiście dla klientów zewnętrznych

- według wielu analityków to faktycznie dobry pomysł na zarobienie kilkudziesięciu mld dolarów na kolonię na Marsie

- Musk obawia się ataków hackerskich na tę sieć

- konieczność uzgodnień z innymi krajami, Musk "nie chciałby, żeby Chiny zestrzeliwały jego satelity"

- koszt to 10-15mld dolarów, może więcej. To za dużo na SpaceX (będą szukać współinwestorów), a porażka może "uwalić" SpaceX
- od początku będą projektować kilka wersji

- 20/30ms opóźnień w każdym punkcie świata

- plany mają o wiele ambitniejsze - 4025 satelitów komunikacyjnych to tylko początek, potem internte na Marsie, satelity badawcze dla Ziemi, Kosmosu i inne

#spacex #elonmusk #mirkokosmos
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla mnie jest to niesamowite ze istnieje taki człowiek jak Musk, który ogarnia tak wiele interesów jednocześnie. Wiadomo, ze nie działa sam ale jednak wymaga to wszystko wielkiego zaangażowania, pasji i umiejętności. Podziwiam go w 100%
  • Odpowiedz
@LooZ: bardzo chetnie ale ja mam problem z nogami stac nie umiem w jednym miejscu studia mi koliduja z terminami Madzia niedlugo rodzi itd ale co sie odwlecze to nie uciecze:)
  • Odpowiedz