Wpis z mikrobloga

333-3=330

Evan Currie
"Odyssey One. Rozgrywka w ciemno"
sci-fi, military

Książkę miałem zamiar przeczytać już od dawna, ale wydawała mi się oklepana, lecz z nudów wziąłem się za nią... dziś rano. Tak, dzisiaj zacząłem i dzisiaj skończyłem. akcja strasznie wciąga i można powiedzieć, że w równym stopniu jak SF jest to książka akcji ;) Nie jest to IMO książka wysokich lotów i wiele rzeczy mogłoby zostać "dopowiedziane", a kilka wydaje się być lekko mówiąc naiwne. Summa summarum historia jest interesująca, wciągająca i niezbyt wymagająca, w sam raz na podróż komunikacją miejską, nudne lekcje, czy po prostu aby zaczerpnąć trochę oddechu na co dzień :D

Juliusz Słowacki
"Kordian"

Lektura szkolna, traktująca o losach tytułowego Kordiana, niedoszłego samobójcy, chcącego poświęcić sie dla dobra Ojczyzny. Ale to wszyscy wiedzą... tak z mojej strony to: cieniutka książka (moje wydanie 100 stron), Historia to nie moje klimaty, bohater też, choć z tego co zrozumiałem miała być to książka podważająca podejście Mickiewicza do walki o wolność i chyba to się udało, choć nie zmienia to faktu iż książka nie wywarła na mnie wrażenia, niemniej warto przeczytać, szczególnie jeżeli jest się po lekturze Dziadów (szczególnie cz. III)

Adam Mickiewicz
"Pan Tadeusz"

Lektura obowiązkowa!!! Myślę, że nikt nie obrazi się jeżeli powiem iż każdy Polak powinien przeczytać tę książkę, choć "książka" to zbyt proste określenie. Nigdy nie przepadałem za opisami otoczenia- tutaj chłonąłem je jak gąbka. Utwór takich rozmiarów pisany wierszem w którym wiele słów wyszło z użycia lub zmieniło znaczenie to zazwyczaj mordęga- w tym przypadku można powiedzieć że upajamy się słowami gdy już przestawimy się na taki język. Muszę powiedzieć iż jest to świetna forma treningu dykcji(szczególnie za pierwszym razem) gdy czytamy na głos. Swoją drogą czytałem to na głos podczas gdy rodzeństwo w słuchawkach łoiło w jakieś gierki myśląc sobie że i tak nie będą słyszeć. Ku mojemu zdziwieniu dostałem ochrzan że tak szybko skończyłem( czytałem po 2 godzinki dziennie) bo oni chcą wiedzieć co dalej ;) tak więc myślę iż musi w tej książce być coś co na prawdę w Nas Polakach budzi dumę, a może sentyment i wzmacnia więź z Polską (mimo, że wielu Litwa nie kojarzy się z Polską a co dopiero z patriotyzmem wobec niej)



#bookmeter #kordian #pantadeusz #lektury
Pobierz projekt997 - 333-3=330

Evan Currie
"Odyssey One. Rozgrywka w ciemno"
sci-fi, mil...
źródło: comment_blFuJa2VDCKmSPqoukGLr7jjYwzOh8ld.jpg