Wpis z mikrobloga

@XAIMEII: Nie znasz się! Kminek to jedna z najbardziej zajebistych przypraw.
Jak byłem mały i rodzice dali pierwszego kabanosa z kminkiem, to była trauma. Ale w końcu organizm nauczył się co dobre i dzisiaj mogę wpieprzać ten delikates w mięsach, w kapuście, w pieczywie... Cudo!
  • Odpowiedz
@XAIMEII:

Kminek zwyczajny daje charakterystyczny smak różnego rodzaju serom, jak również chleb żytni lepiej smakuje z jego dodatkiem. Nasiona kminku zwyczajnego są bazą do produkcji dobrze znanego likieru poprawiajacego trawienie, Kümmel. Piekarze posypują nasionami ciasta, kucharze często dodają kminek do kapusty oraz kiszonej kapusty nie tylko dla jego smaku, ale również ze względu, że kminek posiada właściwości rozluźniające, łagodzące wzdęcia. Olej z kminku zwyczajnego otrzymywany z nasion, używany był w bardzo małych ilościach w celu złagodzenia niestrawności i kolki. Mówi się, że w tych przypadkach olej był bardzo skuteczny, ale zgodnie z niektórymi źródłami medycznymi, duże dawki tego oleju mogły powodować uszkodzenia wątroby.

Kminek zwyczajny był i jest uważany za bardzo pożyteczne zioło w medycynie ludowej. W Europie wierzono, że kminek zwyczajny zapobiegał kradzieży jakiegokolwiek przedmiotu, który go zawierał. Ta dodatnia cecha dawała kminkowi zwyczajnemu moc mikstury miłosnej: nakarm swojego kochanka kminkiem i on lub ona nie może być skradziona od ciebie. W tym samym duchu, wieśniacy karmili kminkiem zwyczajnym swoje kury, gęsi, gołębie w celu uniknięcia ich zabłąkania. Niektórzy hodowcy gołębi wciąż umieszczają ciasto kminkowe w klatkach w celu trzymania stada w
  • Odpowiedz
e tam kminek. Kmin rzymski (kmin, kumin) to jest dopiero niewyobrażalna obrzydliwość.


@dlugi_: O tak, raz mieliłem to gówno w blenderze, to musiałem miseczkę wywalić bo #!$%@?ństwo przeżarło się do ścianek i #!$%@?ło niemiłosiernie.
  • Odpowiedz