Wpis z mikrobloga

Cieżkie pytanie mirko - co można przywieść rodzinie (babe, dziade te klimaty) jako podarek z UK?
A musze, wiadomo, bo wypada i dla babci wyjazd do niemiec wschodnich był przeżyciem (takie czasy) więc tak tutaj daleko to egzotyka zupełna, wiadomo, królowa, no prezent musi być.

Herbata? Większy wybór jest w polskim tesco niż tutaj

Coś czego u nas nie ma powiecie... no czyli co?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to hadżib czy jak się te worki muzułmańskie nazywają, w Polsce cieżko dostać, tutaj pełno.

Z każdego innego europejskiego kraju jest cos charakterystycznego, zwlaszcza do żarcia, a z uk?

#uk #emigracja #kiciochpyta #prezenty
  • 22
@M4ks: myślę, że mimo wszystko słodycze. Jest ich tu naprawdę dużo i wybór zupełnie inny niż w Polsce. Mleczne Gwiazdki, Maltesers czy dowolne z batoników Cadbury (Wispa, Flake, Crunchie). Zawsze coś miłego i drobnego. A z większych podarków to jakieś miłe rzeczy z Primarka czy TK Maxxa to domu - zaczynając od kocy kończąc na innych dekoracjach domu.

No i ewentualnie jakieś produkty regionalne / turystyczne. Czyli jeśli jesteś gdzieśtam w
@M4ks: Większość starszych ludzi różnego rodzaju bibeloty więc może coś do postawienia na kredensie, półce etc. co się kojarzy z UK. Coś z motywem monarchii, londynem (Big Ben?), piętrowy autobus. Żarcie wg mnie odpada, bo się to zje i zapomni.
@Shakko: hmmm, w sumie to masz racje, jeszcze te czekoladowe Buttons - u nas nie spotkalem.
@plonace_kalosze: heh, to akurat bardzo łatwo kupić, dla mnie tandeta, ale moze faktycznie takie do postawienia bedzie ciekawsze..
@M4ks: A dlaczego nie coś ze sklepu z pamiątkami? Może to kwestia mojej rodziny, ale mało która rzecz jedzeniowa była tak serdecznie witana, jak np portelik z londyńskimi symbolami czy budki telefoniczne czy jakieś inne bibeloty z Mind the gap. Nawet pamiątka 60 tej rocznicy królowej - myśle, że ciągle jeszcze można ją dostać. Albo ręczniczki do herbaty z królową, starsi ludzie takie lubią.

Jeśli koniecznie chcesz coś do żarcia to