Wpis z mikrobloga

Miraski, buduję sobie w salonie kino domowe. Pytanie moje jest następujące: na jakiej zasadzie działa ethernet przez kabel HDMI (HDMI 1.4)? Czy jest możliwe przepuszczenie połączenia internetowego przez ten kabel z TV do amplitunera? Pytam bo w TV jest wifi (sony kdl-50w829b) a w amplitunerze nie (pioneer vsx 529). Amp ma kilka świetnych funkcji internetowych np. Spotify Connect, ale nie chcę ciągnąć kabla 30m przez dom. #pytanie #rtv #kinodomowe #elektronika #elektroda
  • 11
@bengaua: jeśli kładziesz kable na wszystko, to poleciłbym ci zrobić tak:
01. Puścić z jednego punktu w mieszkaniu po kablu internetowym "skrętce" oraz koncentrycznym
02. W salonie puścić podłogą albo ścianą rurkę taką w której była by możliwość przeciągnięcia kabla na drugą stronę
03. Jak puszczasz tą rurkę to polecam zrobić to pod miejscem gdzie będzie stała ława, tam w podłodzę zrobić puszkę z gniazdkiem, oraz kablami do tv,dvd,dluraya i pc
@perqsista mam już wszystko podłączone, ten pioneer nie ma w zestawie modułu WiFi niestety (a kupiłem go bo myślałem że ma, nawet na YT widziałem jak koleżka pokazywał ten sprzęt i u niego był dołączony), jedyne co mi dorzucili to mikrofon do kalibracji i pilota z bateriami. Swoją drogą może dlatego, że udało mi się go kupić za 1200zł (czarną wersję) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bengaua: hmm... znaczy, że obniżona cena wiązała się z okrojeniem ampka o moduł wifi. Nie chcę kręcić gównoburzy bo być może były wersje sprzedawane z modułem lub bez. Ja miałem w zestawie takie coś (załącznik). Ale płaciłem za sprzęt 1399 i to za sprzęt z ekspozycji (2 tyg. temu). Na pocieszenie to ten moduł to zwykły repeater/transmiter wifi z wyjściem i kablem rj45 i myślę że możesz kupić za 50 zł
Pobierz perqsista - @bengaua: hmm... znaczy, że obniżona cena wiązała się z okrojeniem ampka ...
źródło: comment_BnCdBckwxNQsRJQ89lytP8o2QbnuvsPx.jpg
@perqsista teraz też mam po kablu, na szczęście obyło się bez kucia ścian i wstawiania rurek pcv :D Wystarczyło w dwóch miejscach wiercić w ścianie i 25m kabla za 15zł. Działa? Działa, i to nawet lepiej niż przez WiFi