Wpis z mikrobloga

#alfachorinka #alfaholicy #147

dobra, przerejestrowalem, ubezpieczylem, i pojezdzilem - pierwsze wrazenie jest piorunujace, dwulitrowy benzyniak dostarcza spora dawke wrazen, sprawnie zbiera sie od samego dolu i na kazdym biegu czuc ze pod noga jest jeszcze rezerwa mocy.

obejrzalem sobie ją dzis od dolu w trakcie pierwszego przegladu i musze przyznac, ze jest czysto - brak jakichkolwiek sladow wyciekow, czy ognisk rdzy - ogledziny na plus. zawieszenie bez luzow, hamulce lapia rowno z dokladnoscia do drugiej cyfry po przecinku.

co najlepsze - nie zepsula sie ani razu, przynajmniej pierwszego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


co mnie przeraza to spalanie - dynamiczna jazda po miescie pochlania grubo powyzej dychy, strzelam okolice 13l/100km

zobaczymy co bedzie dalej.. :)
t.....i - #alfachorinka #alfaholicy #147

dobra, przerejestrowalem, ubezpieczylem, ...

źródło: comment_MAzyG6Ge5XscMHArAl3eBznF9Pti9Wi8.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Zielony34: LPG to auto nie zobaczy nigdy, liczylem sie z takim spalaniem od samego zakupu - autem bede jezdzic dosc rzadko, wiec nie bedzie mnie to uderzac po kieszeni - zadnych dojazdow do pracy czy cos, ot zabawka..
  • Odpowiedz
@Zielony34: O jakich częściach dokładnie mówisz. Bo sam z praktyki wiem, że części nie są tak drogie jak mówi legenda . (w porównaniu za uważana za tania w utrzymaniu Skoda Octavia TDI)
  • Odpowiedz
@Variv: nie biorę w porównanie TDI, bo wiadomo, że części do Diesla są droższe ogólnie. Głównie porównuję z Fordem Cougarem 2.0, lub Hondą Prelude, lub czymś tańszym i z innej beczki, jak Opel Vectra B 2.0 136KM, który jest bardzo tanim w utrzymaniu samochodem a daje sporo frajdy z jazdy, dzięki temu silnikowi.
  • Odpowiedz
@tylkoniechori: Kurde, moja 156 tez w 2.0 zbiera sie tak konkretnie dopiero od 3k obr... Ale mówiłem, ze silnik daje frajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie przy konkretnej jeździe po miescie nawet 18l wypic xD W trasie przy prędkości 150-160 połyka 11-12l.
  • Odpowiedz
@Czipsu: te silniki tak mają, na początku ogóle nie jechał od dołu, po wymianie świec się poprawiło, a do tego ze przyspiesza od 3500 obrotów juz się przyzwyczaiłem. W zamian za to kręci się do 7300 prawie i jaka frajda jak wchodzi na obroty :) Tyle ze jeśli chodzi o spalanie (LPG here) nie przekroczyłem jeszcze 16,5 nawet przy ostrym upalaniu, miasto 14, trasa przy 140-150km/h ~12l/100km
  • Odpowiedz
@dStan: Ja mam właśnie świece do wymiany, myślę, że w ciągu miesiąca wymienię, 500zł trzeba wyrzucić...
Ja też się przyzwyczaiłem, ale żeby mógł zbierać się od np. 2000 to byłoby miło xD Swoją 156 wykręciłem do 7360obr, tak pokazuje komputer ;)
No to na LPG w trasie też pewnie dałbym radę do tych 12-13 zejść, ale w mieście to mówię, jak jeżdżę normalnie to te 13 gazu, jak jeżdżę światła -
  • Odpowiedz
@Czipsu: A to nie wiedziałem, że u Ciebie też podtlenek LPG ;) Ja na benzynie nie testowałem, jeszcze, ale mam zamiar w lutym ze 2 tygodnie pojeździć i się przekonać ile pali. Ale też sądzę, że różnica będzie niewielka, 2l max.
@tylkoniechori: Niech autko Ci służy, ja swoją alfą jeżdżę niedługo, ale jestem baaardzo zadowolony, na nic innego teraz bym nie zamienił ;)
  • Odpowiedz
@dStan: Przy obecnych cenach benzyny można czasem pozwolić sobie na jazdę tylko na PB95. Ale 95% na LPG jeżdżę, opłacalność jednak wyższa ;)
Ja też niedługo mam swoją Bellę i nie zapowiada się żebym ją zmienił :)
  • Odpowiedz
@tylkoniechori: Z tą rdzą to nie byłbym taki pewny. Jak kupiłem swoją to też miałem piękne czyściutkie podwozie. Coś mnie tchnęło i postanowiłem zrobić nową konserwację u mechanika, który ogarnia Alfy. Po zdrapaniu fabrycznej powłoki okazało się, że rudego nalotu nie brakuje. Wszystkie ślady korozji zostały zeszlifowane a na to poszły 3 warstwy (podkład, farba okrętowa, branek) i teraz jest ok, śpię spokojnie. Gdybyś coś robił to polecam kogoś kto ogarnia
  • Odpowiedz