Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wyjaśni. Jaki sens ma zdanie w stylu "Dałem na WOŚP na złość prawakom!".
To "prawacy" czyli ludzie o prawicowych poglądach nie mogą dawać na takie cele?

Przecież nawet sam #korwin mówił, że od pomagania są organizacje prywatne, a nie państwowe.

Ktoś ma ból dupy o to, że Owsiak to, że tamto. Mi to lotto, przecież jakiś procent tych pieniędzy musi iść na utrzymanie całej organizacji. Coś mi się wydaje, że niektórzy robią mega #!$%@?ę z logiki.

Ja nie widzę nic złego w popieraniu WOŚPu, a już tym bardziej nie widzę związku pomiędzy popieraniem ich, a bycia "prawakiem" czy "lewakiem"

#wosp #bekazprawakow (?!) #bekazlewactwa #owsiak
  • 20
@niepoprawnyhumanista: Od kilku ładnych lat następuje sukcesywne dzielenie i skłucanie społeczeństwa polskiego. Jak nie ateiści to katolicy, jak nie peowcy to pisowcy , zdrajcy i patrioci , sekta smoleńska i rosofile, no i standard prawaki lewaki. Ładnie nam elity polityczne ludzi podzieliły do tego w ostatnich latach doszedł podział na caritas i WOŚP, to już w ogóle paranoja, To smutne , pamiętam jak byłem dzieckiem WOŚP zawsze jednoczyl ludzi bez względu
@Big_Kahuna: Nie bardzo wiem kto bo aż tak bardzo nie śledzę tego tematu. Choc srofowiska zwiazane z caritasem sa aktywne moze tonjest klucz. Ale twierdzenie ze to prawica jest trochę słabe. Bo jest to sprzeczne z ideami prawicowymi.

P.S to ze ewentualnie jakąś grupa oszołomów uznaje się za prawicę nie oznacza ze nią jest.
@Variv: nie jest sprzeczne z ideami prawicowymi zwalczanie organizacji, która otrzymała od guru etykietkę, że jest lewicowa.

Poza tym zauważ, że prawactwo ma zazwyczaj ogromne kłopoty z życiem zgodnie ze swoją ideologią. Popatrz na przykład na krula, który z jednej strony ma poglądy tradycyjne względem relacji damsko-męskich a nieślubne dzieci na boku płodzi jak najgorszy rozwiązły lewak.
@Big_Kahuna: Nie do końca. W ideach prawicowych masz przede wszystkim wolność. Nie ma też żadnego guru, jeśli tak jest to nie to już prawica a kult jednostki. Istnienie fundacji to nic nagannego w ideologi prawicowej, nawet jeśli jest lewicowa - bo funkcjonuje tylko dzięki indywidualnym wyborom jednostki - a wybory jednostki, swoboda decyzji to podstawa nurtów prawicowych.

Odnośnie Korwina, ja go znam głównie z poglądów na ekonomię , nie znam jego
@Variv: tyle teorii, z którą tylko w części mogę się zgodzić, bo do ideologii prawicowych zalicza się przede wszystkim ideologie konserwatywne. Rozumiem, że interesuje Cię głównie ekonomia, ale te kwestie są tylko jakąś częścią ideologii prawicowych i na pewno nie dominującą częścią. Nazwa prawica pochodzi przecież z czasów rewolucji francuskiej i określała osoby, które nie popierały zmian i były konserwatywne.

A teraz przejdzmy do praktyki i popatrzmy np. na zwolenników knp
@Big_Kahuna: Korwin inaczej widzi prawicę niż Ty i kłótnia o definicję jest idiotyczna. Od zawsze traktował po macoszemu kościół a dbanie o rodzinę się z tym nie kłóci. Co do WOŚP to widzę że masz ogromny ból dupy że ktoś nie lubi Owsiaka. Ty widzę masz również ogromny problem z życiem ze swoją ideologią bo głównym postulatem lewicowców jest tolerancja a pisząc 50 post o tym że jacyś prawicowcy nie dadzą
@ediz4: Korwin inaczej widzi prawicę :). Juz samo to zdanie mówi sporo o tym jakim on jest dla ciebie guru:). To nie jest kłótnia tylko dyskusja i dasz mi chyba tyle wolności, że będę mógł o tym dyskutować.

Poza tym masz spory problem z czytaniem ze zrozumieniem :). Niech sobie prawactwo nie lubi nawet i całego świata. Ale skoro tym, że daję na WOŚP mogę podnieść im ciśnienie, to bardzo chętnie
@Big_Kahuna: No to podnoś jeżeli myślisz że komuś podniesiesz. A wpłać nawet cały majątek - nikogo to nie interesuje. Korwin klasyfikuję prawicę ze względu na podejście do gospodarki a nie ze względu na podejście do spraw światopoglądowym. Obydwie klasyfikacje były stosowane w historii i nie ma to większego znaczenia kogo nazwać prawicą a kogo lewicą.