Wpis z mikrobloga

@Zieeew: Idealna komuna nikt nie płaci podatków, czynszów, państwo myśli za ciebie i o ciebie dba. Socjalizm pełną gębą. Przecież sam Krul mówił, że nie zniesie całkowicie podatków bo armię, policję trzeba za coś utrzymać.
@kochmap: Jak żyję nigdy nie słyszałem z ust kuca który deliberuje nad gospodarką czy wyższości wolnego rynku nad socjalizmem, aby powiedział cokolwiek o środkach produkcji, czy typie organizacji gospodarki. Kuc powie jedno - podatki mają być niskie - podatki to główny i jedyny kucowy wyznacznik wolności i kapitalizmu. No i są niskie. ( ͡° ͜ʖ ͡°))

A co do ustroju komunistycznego to się mylisz. Od 10 lat
@Zieeew: Serio myślisz, że są niskie? Niskie to są w USA, oprócz korporacyjnego.

A co do ustroju komunistycznego to się mylisz. Od 10 lat w Korei Północnej trwa wykreślanie z oficjalnych dokumentów wszelkich odniesień od komunizmu. Zostaje klasyczna autarkia.

Poproszę o źródło.
@kochmap: Które podatki są niskie, gdzie? W Korei Północnej na pewno - 0% PIT, CIT, VAT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do odcięcia się Korei Północnej od Komunizmu to niestety ale teraz tego nie znajdę. Masz czas, masz Google to szukaj. Pamiętam, że czytałem o tym parę razy.
@Zieeew: Taa a Korea płn. z czego utrzymuje armię? Nie czaisz, że jak nie ma PIT,CIT, VAT to i tak podatki są "pobierane" przy pomocy centralnej redystrybucji dóbr. Nie zrozum mnie źle nie jestem przeciwny podatkom, sama historia pokazała nam, że nie tędy droga. Ale niższe podatki jak najbardziej, pobudzają gospodarkę i popyt. Sam VAT na "dobra luksusowe" to 23% a jeszcze do tego podatki dochodowe etc.
@Zieeew: Ten sam mechanizm który uniemożliwia istnienie anarchii (z akap'em włącznie). Konkurencja, konkurencja a tu w końcu ktoś się wybije, korzystając z silnej pozycji wykosi konkurentów i już o bycie konkurencyjnym (czyli walkę o pracowników i klientów) troszczyć się nie musi.
@kochmap: Zaczynam wyczuwać ból tylniej części ciała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja to czaję mój wolnorynkowy bojowniku. Problem w tym, że dla większości kucy jedynym wyznacznikiem gospodarczym jest wysokość podatków.
@Zieeew: Brak argumentów więc bierzemy argumentum ad personam. Sam rzucasz jakimś bzdurnymi nie potwierdzonymi rzeczami a jak się pytam o źródła to wychodzi, żebym sobie wygooglował.
@kochmap: Mam szczerze #!$%@? na to jak oceniasz moje argumenty. Czy są ad personam czy ad analus. Jak chcesz to możesz sobie mnie odznaczyć krzyżykiem w zeszycie opisanym jako"oranie lewaków" jeśli ci to ego poprawi.
Kuce oceniają "zajebistość" danej gospodarki po wysokości gospodarki. Taka jest moja subiektywna opinia bo nigdy nie słyszałem aby któryś rozprawiał o stopach procentowych, środkach produkcji, czy strukturze własności. Taki już mój stereotyp i już. Tak samo
@Zieeew: Ohoho RAGE się zaczyna. Te określenia to chyba przed chwilą wygooglowałeś aby być fajniejszym. Ja też nie mam zamiaru na ciebie marnować czasu.
Pozdrawiam
A prawie bym zapomniał, nie mam takiego zeszyciku.
@kochmap: Nie wiem które słowa w tym co napisałem są takie "fajne", ale nich ci będzie...
Niech niewidzialna ręka srynku będzie z tobą, upierdliwy kucowy przyjacielu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)