Wpis z mikrobloga

@seoama: Wygląda nawet spoko. Może w wolnej chwili sprawdzę. Jeśli chodzi o wygląd unixów i dopracowanie detali, to i tak chyba MAC OS X bije resztę na głowę.
@sirgorn: Co prawda, to prawda. Kiedyś się wystraszyłem, że mi się przegrzewa, ale potem sprawdziłem specyfikację i dowiedziałem się, że podczas normalnej pracy temperatura mojego CPU, to ok. 50 lub 55 stopni. Czasami odpalam też podstawkę chłodzącą.
@Speedy: To lapek (dobra, wiedzę, że lapek... stan baterii zauwazyłem)? (mój dell z i7 miał max temp do prawie 100 stopnie :P)
A PC z i7 przy pracy dochodzi max do 62, lekko podkręcony ;P
@sirgorn: To lapek (ultrabook). Mam Intel Core i5 i ustawiony alarm czujników, jeżeli temperatura przekroczy 80 stopni. Czasami tak się dzieje, jak długo chodzi lub odpalam dużo rzeczy na raz. Wtedy uruchamiam podstawkę chłodzącą (hm... w sumie mógłbym to jakoś zautomatyzować). Na co dzień i tak mam wszystko wpięte do dużego monitora, klawiatury, itd., ale wolę mieć lapka, niż komputer stacjonarny, bo czasami muszę go gdzieś zabrać.
@Speedy: Pozwolisz, że wtrącę się na momencik. Rzecz do której się odnosisz jako Linux, to w gruncie rzeczy GNU/Linux lub jak ostatnio zacząłem to nazywać - GNU plus Linux. Sam Linux nie jest systemem operacyjnym, lecz kolejnym wolnym (od wolności) składnikiem w pełni funkcjonalnego systemu GNU, użytecznego dzięki głównym bibliotekom GNU, narzędziom powłoki oraz niezbędnym składnikom systemu, składającym się na kompletny system operacyjny, zdefiniowany przez POSIX (ang. Portable Operating System Interface
@Kryspin013: indicator-sensors. Możesz też użyć indicator-sysmonitor, to będziesz miał więcej opcji. Np. temperatura dysku lub GPU, ale Twój sprzęt musi to wspierać. U mnie działa tylko temperatura CPU.