Wpis z mikrobloga

  • 0
@rzep idąc Twoim tokiem myślenia- jak warsztat ma mi naprawić samochód jeżeli mają do dyspozycji tylko śrubokręt i szarą taśmę? Szpitale państwowe nie przynoszą dochodów i nie mogą kupić sobie same sprzętu za wiele rogali.
  • Odpowiedz
@herbobke: Szpitale państwowe są budowane ze środków miasta lub województwa np. i to ono przekazuje pieniądze na zakup sprzętu. Nadal nie ma tu NFZ.

Dodatkowo jest wiele prywatnych placówek, które dobrze sobie radzą zarabiając na kontraktach z NFZ - i co, NFZ niby kupuje sprzęt prywatnym placówkom?
  • Odpowiedz
@herbobke: Nie ma, bo jak wiesz miasta raczej nie mają nadmiaru gotówki. Dodatkowo - nawet gdyby miasto było świetnie zarządzane i miało nadwyżki - zawsze jest milion innych rzeczy, na które kasę mogą przeznaczyć - chociażby drogi. Nie znam miasta, gdzie mieszkańcy powiedzieliby, że drogi są idealne i nie ma co poprawiać.

Tak więc takie akcje jak WOŚP odciążają miasta i pozwalają wydawać pieniądze na inne rzeczy. Tak, można uznać
  • Odpowiedz
@RottenKitten: Ja wiem, że tutaj nie ma analogii chciałem podać tylko przykład.
@herbobke: Mówisz, że gdyby nie WOŚP to ludzie by umierali. Tak nie będzie i nie było by. Gdy skończy się nam ropa ludzie zaczną szukać i wykorzystywać inne zasoby aby napędzać maszyny. Sprzęt od WOŚP jest lekiem na gorączkę, na objaw a nie chorobę. Mamy leczyć objawy myśląc, że w końcu przeczeka się chorobę, która może
  • Odpowiedz
  • 1
@pandapl oczywiście że gdyby w szpitalach nie było nowoczesnych inkubatorow czy też innego sprzętu do ratowania życia pewnie życie toczyłoby się dalej. Tak samo bez antybiotyków i szczepionek. Ludzkość przetrwała ciemne sredniowiecze, palenie wiedźm na stosach i leczenie pijawkami ale czy to znaczy że mamy nie korzystać z tego co daje nam nauka? Tak jak @rzep napisał: gmin i województw nie stać na kupno urządzeń ratujacych życie. Czy spowodowane jest
  • Odpowiedz
@herbobke: przypuszczam jednak, że argument o WOŚP ratującym życie jest nieco na wyrost i przez wielu używany jest jako szantaż emocjonalny. W Polsce nigdy nie było żadnego kryzysu związanego z brakiem sprzętu medycznego
  • Odpowiedz