Wpis z mikrobloga

  • 10
@Bartek_ Xd niestety to co jest normą w krajach zachodnich u Nas jeszcze długo nią jeszcze nie będzie. NFZ, ZUS, MZ są kolejnymi nieudolnymi organami administracji mającymi na celu trzebać kapuche i wypłacać premie.
  • Odpowiedz
@Bartek_: To czemu tego nie robi? Czemu tyle sprzętu jest z logo wosp? Jakby wosp nie było to wtedy NFZ by dał kasę? Czemu uważasz, że to wyreczanie a nie działanie obok? Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem. Po prostu mnie to interesuje :) dam jak mam ochotę to coś wrzucam i cieszę się, że Polscy potrafią się zebrać raz do roku (szkoda, ze w listopadzie to tak nie do
  • Odpowiedz
@RottenKitten: To można porównać do pomocy Afryce. Wysyła się tam paczki z żywnością, które mają im pomóc a często tylko szkodzą systemowi pozwalając tworzyć patologie, typu żywność trafia w ręce lokalnych watażków a nie potrzebujących. Chodzi tu bardziej o to, że powinno się dać systemowi wędkę (możliwość normalnego zdobycia tego sprzętu) a nie rybę (sprzęt). Taki WOŚP źle świadczy o naszym systemie zdrowotnym, jeżeli corocznie musi być dotowany przez fundacje,
  • Odpowiedz
@pandapl: Żywność w Afryce może i trafia do rąk watażków, ale tutaj sprzęt trafia do wszystkich szpitali, nie tylko tych, gdzie leczą się prominenci :) to nie jest tak, ze wosp źle o czymś świadczy, bo to można o każdej fundacji powiedzieć :)
  • Odpowiedz
  • 1
@pandapl Masz oczywiście racje. Ten sprzęt jak i cały inny powinien być kupiony przez służbę zdrowia ale czy to że system jest niewydolny znaczy że ludzie mają umierać i nie dostawać pomocy taką jaką by mogli tylko po to żeby pokazać NFZ że robi złą robotę?
  • Odpowiedz
@Bartek_: Po pierwsze - NFZ nie daje pieniędzy na sprzęt, stoi on po stronie szpitali. NFZ płaci za usługi. Tak samo jak PZU nie płaci warsztatowi za zakup podnośnika gdy mają Ci naprawić samochód.

Po drugie - koszty administracji NFZ to 1%.
  • Odpowiedz
@Bartek_: Jaka niby teoria, tak działa ten system. Szpitale zarabiają na usługach (m.in. dla NFZ) i z tego mają kupować sprzęt.

Sprzęt może też być finansowany przez sponsorów - fundację, prywatne przekazy np. od firm, dofinansowania z Unii, środki miasta lub województwa.

NFZ NIE KUPUJE SPRZĘTU.
  • Odpowiedz