Wpis z mikrobloga

@abc: aktualnie prawie rok bez przerwy, razem może uzbierałoby się z 2 lata. W tamtym roku na low carbie i prawie samych treningach na czczo zrzuciłem ~18kg przy czym moje wyniki siłowe poszły dużo do góry. Bcaa używałem, ale później przeczytałem, że działa tak samo jak łyżka cukru i przestałem. Obecnie w suplementacji tylko monohydrat i witaminki.
@szalony_kefir: aha, myslalem ze jestes zwyklym grubaskiem chcacym zrzucic wage jedzac malo wegli i trenujesz od 3 dni. Skad czerpiesz sily na trening? Ps po zjedzeniu takiej ilosci bialka nie powinno cie ssac z brzuchu;) ja na leangains takze przyzwyczajony do glodu, ale zapycham sie blonnikiem i woda. Slyszalem o takim sposobie zgubienia tzw stubborn fatu poprzez jedznie glownie tylko bialka, a kalorie na poziomie 800. Ponoc skuteczne ale wycienczajace.
@abc: w sumie to nigdy nie jadłem śniadań, a przez ostatni rok przyzwyczaiłem się zarówno do lc jak i treningów na czczo(chociaż jak się dorwę do węgli, to mogę jeść i jeść;) ). Ktoś ostatnio na mirko wspomniał o vlcd, trochę poczytałem i testuję. Powinienem się zamknąć niby w 1200kcal, ale strasznie ciężko. I tak głównym założeniem jest to, że robotę robi ten wielki deficyt kaloryczny.
Do spalenia mam jednak jeszcze
@szalony_kefir: a jak z rozwojem miesni? Jestes typowym silaczem ala kdf.pl z robieniem masy a pozniej redukcja i 5 cioma posilkami dziennie? Na jakim % bfa jestes/sie oceniasz? Tak poprostu pytam
@abc: byłem bardzo gruby, teraz jestem trochę mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jem w tylu posiłkach ilu mi pasuje, najczęściej 2/3 wieczorem(a'la if). Bf niestety ~22% ( ͡° ʖ̯ ͡°) A ile było na początku? Pewnie z 30+
A jak nie będzie szło, to zawsze można wykryć u siebie astmę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szalony_kefir: jesli na razie twoim celem nie jest budowa miesni od siebie polecam wyszukac w googlach pdfa "lyle mcdonald stubborn (wiem wiem, zwykly tez sie nadaje;) fat solution". To jest to o czym pisalem wczesnej. Podobno bardzo skuteczne. Ja mimo ze na if-ie, leangains i w ogole, z wlasnego doswiadczenia polecam treningi hiit. Pala tluszcz jak szatan ;)
@abc: jasne, że mięśnie są celem, ale nie ma też sensu robić masy przy 22% BF, zaniedbałem się bardzo to teraz muszę cierpieć :/
Podobno to 200+g białka ma pomóc zachować tkankę mięśniową.
@szalony_kefir: powodzenia wiec na tym niskim low carbie. Sam jestem ciekaw jakie to bedzie mialo efekty. Nie chce ci robic smaka ale wydaje mi sie ze tak niskie wegle dokonaja niezlego spustoszenia i koniec koncow skonczy sie na dwoch gigant hawajskich na frytkach ;). Zycze wytrwania do celu. Ps odnosnie twojego 1 wpisu: pij wode, przestanie ssac ;)
@szalony_kefir: po pierwsze, zachowanie masy mięśniowej występuje już przy zjadaniu 1,8-2,0g B/kg.m.c na dzień - zwiększanie tej ilości nie przynosi żadnych efektów. Po drugie, tłuszcze spalają się w tzw. ogniu węglowodanów, które są potrzebne przy np. treningach - wtedy organizm "nie zjada" mięśni a węglowodany i włącza do spalania tłuszcze. Po trzecie, przy spożywaniu mniej jak 100-150g W/ dzień w organizmie dochodzi do ketozy - czyli zdrowy człowiek czuje się jak
@zuzol: a Karmowski to natural i tuż po przebudzeniu trzeba wypić 500g BCAA i 50g glutaminy, bo katabolizm nas zje
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Od prawie roku próbowałem diet i hc i carb cycling i low carb. O dziwo najlepiej chudło mi się na low carb, a do tego jak nie jem węglowodanów to znikają bóle brzucha przez które chodziłem do lekarza, bo myślałem, że to wątroba(która
@szalony_kefir: dzielę się tym, czego mnie uczą - racja, każdy jest inny i na każdego coś innego działa dlatego z osobą, która chce zmieniać nawyki żywieniowe trzeba rozmawiać osobiście w gabinecie dietetycznym i dobrze poznać jego historię żywienia. Stosowałeś HC i LC a może tak dla równowagi zastosować dietę zbilansowaną nie przez tydzień/dwa ale już na dłuższy czas? Zapewniam Cię, że przeczytałam wiele różnych artykułów w ciągu już kilku lat studiów
@zuzol: z tym glutenem to możliwe, bo za dzieciaka byłem na niego uczulony.
I tak jak mówiłem, przetestuję tę dietę i podejmę odpowiednie kroki. Jak nie spróbuję, to nie będę wiedział czy na mnie działa.
Polecam książkę pt. "Żywienie w sporcie" A. Bean. Nietolerancja nie przechodzi wraz z wiekiem - jeśli byłeś 'uczulony' to nadal jesteś bo niestety ale terapia celiakii to odpowiednia dieta (tylko i wyłącznie). Z Twoich poprzednich wpisów - analiza ile kcal powinieneś spożywać przy podanych parametrach jest jak najbardziej prawidłowa i to jej radziłabym się trzymać, żeby nie zrujnować sobie zdrowia - ale rób jak chcesz, ja jednak zachęcam do przejścia na racjonalną
@zuzol: Dzięki bardzo :)
O tym, z glutenem to nie wiedziałem. Może i to jest przyczyną, jednak jako skutki widzę "spadek wagi", a w czasach kiedy jadłem dużo jedzenia z glutenem na brak masy "nie narzekałem"(~114kg).