Wpis z mikrobloga

"Dlaczego tak nam trudno żyć?"

Absolutny must-read dla każdego. Powinni z tego zrobić lekturę obowiązkową, bo dotyczy zapewne niemal każdego człowieka.
Bardzo przejrzyście opisuje mechanizmy, którymi odcinamy się od doświadczania życia w pełni, by uniknąć bólu i niepokoju. Mechanizmy powstałe w dzieciństwie, w życiu dorosłym szkodliwe i ograniczające.
Myślę, że każdy znajdzie w tej krótkiej książce coś dla siebie (o sobie).

I to uczucie, kiedy uświadamiasz sobie, jak wiele z opisanych w tej książce metod znieczulania i ucieczki dotyczy Ciebie i jak wiele spustoszenia te triki czynią w Twoim życiu... niezbyt przyjemne, zdecydowanie warte doświadczenia i rozwinięcia.

#psychologia #czytajzwykopem #jakzyc #polecam
m.....y - "Dlaczego tak nam trudno żyć?"

Absolutny must-read dla każdego. Powinni ...

źródło: comment_cOGpvdIwfSejXEnQtHjRdAjRhhvHmoUx.jpg

Pobierz
  • 46
@reneene:
@niewidzialnywszechmogacy: swój egzemplarz kupiłem jeszcze będąc w gimnazjum przez neta. Teraz nie pomogę hniestety.

@offway:
@Wolfik1024: opisane są kolejno wszystkie mechanizmy, z czego wynikają, jak działają i jak je identyfikować i jak można próbować sobie z nimi radzić. Później jest też rozdział -podsumowanie, gdzie mamy jeszcze kilka porad jak walczyć z tymi mechanizmami. Jednak wszystko to dzieje się w podświadomości i dlatego tak trudno jest samemu sobie
@mRzielony: jak coś to angielski tytuł to najpewniej Beyond Death Anxiety: Achieving Life-Affirming Death Awareness. książka jest niestety absolutnie nie do dostania, a wersja na kindla kosztuje $35, tyle to ja jednak nie dam. fajnie że polecasz, ale nikt z nas zainteresowanych tego już nie przeczyta.