Wpis z mikrobloga

#eleganckimezczyzna #modameska #ubierajsiezwykopem

Poprawnie zawiązany krawat to nie tylko ładny węzeł, ale przede wszystkim odpowiednia długość. Klasyczny krawat powinien sięgać się do wysokości paska od spodni, tak jak na zdjęciu.

Pamiętaj o rozwiązaniu krawata po zdjęciu, dzięki temu posłuży ci dużo dłużej!
EleganckiMezczyznapl - #eleganckimezczyzna #modameska #ubierajsiezwykopem 

Poprawn...

źródło: comment_gRQQHItpDKGG3pUeOTbcVx02IQ2W6RLK.jpg

Pobierz
  • 20
@kompocki: Bardzo dużo klientów którzy chcą żeby od razu im zawiązać krawat bo oni sami nie potrafią :) Zazwyczaj uczymy ich jak to zrobić i dajemy instrukcję z internetu.

Najwięksi producenci w Polsce mówią, że na przestrzeni ostatnich lat widać zdecydowany spadek sprzedaży. Krawaty stają się bardzo, ale to bardzo oficjalne. Do pół oficjalnych okazji coraz popularniejsze stają się muszki, albo same poszetki.

Moim zdaniem pozostanie jednak ponadczasowy, dalej będzie się
@EleganckiMezczyznapl: Spadek sprzedaży krawatów to moim zdaniem wina moim zdaniem przeważnie firm, które je oferują. Zazwyczaj pokazywane są we właśnie mocno oficjalnych zestawieniach, z białą koszulą na spinki i garniturem, co zwykle przyciągnie wyłącznie osoby szykujących się na tak oficjalne wypady. Powyżej pokazałeś kolejny tego przykład. Gdyby ukazać je w bardziej nieformalnych zestawieniach jestem pewien, że sprzedaż by nieco wzrosła. Głównie z tego względu, że krawat by się nie kojarzył z
@Destr0: Zgadza się, krawaty są jedna z rzeczy, które nie wymagają dopasowywania rozmiarów jak w przypadku marynarki czy koszuli. Więc hipotetycznie każdy dostępny krawat może się dla nas nadawać, jeśli wykonany jest z materiału naturalnego. Innymi słowy miedzy cenami krawatow z rynku wtórnego a nowymi jest zbyt duża przepaść w stosunku do jakości, designu czy materiałów.
nie wiem kim trzeba być, by nie rozwiązywać krawata po zdjęciu.


@kompocki: osobą nie potrafiącą wiązać krawata. Ja przez większość gimbazy i licbazy miałem jeden krawat fabrycznie zawiązany przez matkę xD. Dopiero przed samą studniówką ogarnąłem kilka tutoriali na jutubie i teraz umiem zawiązać węzeł prosty, bo na co mi więcej.

Krawaty stają się bardzo, ale to bardzo oficjalne. Do pół oficjalnych okazji coraz popularniejsze stają się muszki, albo same poszetki.
@NieRozumiemIronii:
Z fularami jest ciekawie.

Długo zastanawialiśmy się, czy uszyć kilka modeli i wprowadzić je do sklepu na próbę. Nie byliśmy pewni, czy jest na nie popyt skoro nie ma ich w żadnej Vistuli, Bytomiu itd, a w sklepach internetowych tez wcale nie ciekawie.

Zaryzykowalismy w grudniu i uszylismy 10 modeli. Wczoraj złożyłem zamowienie na kolejne 15 :)