Wpis z mikrobloga

@isolation: Pojawia się ryzyko zniewolenia ludzkości, czy nie do tego teraz dążą najmożniejsi i najpotężniejsi ludzie na świecie? Tak, świat zmierza nieubłaganie w kierunku rządu światowego czy to w formie NWO, Illuminati czy cholera wie jakiej jeszcze innej.Tylko się rozejrzyj.
@isolation: Dorośnij człowieku. Musimy eksplorować kosmos, a rywalizacja między państwami może ten proces przyspieszyć. Lądowanie człowieka na księżycu było następstwem zimnej wojny i wyścigu zbrojeń. Chiny i Indie obecnie biorą się za wysyłanie rakiet. Sektor prywatny zaczyna przejmować pałeczkę w USA. To właśnie dzięki rywalizacji. Stworzenie globalnego supermocarstwa powinno być skutkiem ekspansji a nie być tworzone odgórnie.
@isolation jedność i równość 99% społeczeństwa tak.Szybszy postęp technologiczny też zapewne by za tym poszedł. Ale brak byłoby wolności jednostki. Wszyscy byliby pozornie wolni.Wielki Brat obserwowałby wszystko i wszystkich jeszcze bardziej niż teraz analizując wszystko i sprawując kontrolę.Jest też kolejny problem przy tak scentralizowanej "władzy" nie trudno o szaleńców.Choć nie spotkałem się dotychczas z żadnymi poważnymi spekulacjami jak władza tego typu mogłaby wyglądać, nie licząc oczywiście moich własnych rozważań wynikających z poszlak
@isolation: To nakaż wszystkim równość i braterstwo. I ciesz się państwem totalitarnym. Myślę, że proces jednoczenia potrwa znacznie, znacznie dłużej i będzie wiązał się raczej z rozwojem gospodarczym. W Bogatych krajach kapitalistycznych, gdzie nie ma biedy, jest mniej przestępstw. Ludzie są życzliwsi, nie muszą walczyć o przetrwanie, są bardziej cywilizowani. Daj nam trochę czasu, najlepiej kilkaset lat, myślę, że osiągniemy jeszcze niejedno, ale wszystko po kolei. Daj się rozwijać ludziom jak