Wpis z mikrobloga

Dlaczego jesteś #przegryw ?

Czasem wartość pozornie nieznaczących czynności można dostrzec jeśli się je weźmie do kupy i zsumuje.
Zakładając, że śpisz 8h na dobę, a więc czas, w którym możesz zrobić coś produktywnego to 16h dziennie.

Na przykładzie marnowania czasu na portalu ze śmiesznymi obrazkami:

2h dziennie =

14h tygodniowo - marnujesz prawie cały 1 dzień z tygodnia,
730h rocznie - marnujesz PÓŁTORA MIESIĄCA ROCZNIE TYLKO I WYŁĄCZNIE NA TĘ JEDNĄ CZYNNOŚĆ

4h dziennie =

1460h rocznie - marnujesz 3 MIESIĄCE ROCZNIE (25% CAŁEGO SWOJEGO CZASU W ROKU)

W ciągu kolejnych 5 lat zmarnujesz 1 PEŁNY ROK I 3 MIESIĄCE SWOJEGO ŻYCIA.

Jasne, że można znaleźć tu także wartościowe treści i tego czasu nie można nazwać w 100% zmarnowanym, ale ile tych treści jest? 5%? 10%?
Może lepiej przeznaczyć ten czas na coś innego? Co chciałbyś w swoim życiu zmienić? Masz na to czas, tylko go marnujesz!

#rozkminy #gorzkiezale #tfwnogf #tfwnobf #sadstory #truestory
keyah - Dlaczego jesteś #przegryw ?

Czasem wartość pozornie nieznaczących czynnośc...

źródło: comment_MOTL9Yemdwd9OGYyIfACv4WuhtmzEYCE.jpg

Pobierz
  • 22
Może lepiej przeznaczyć ten czas na coś innego? Co chciałbyś w swoim życiu zmienić? Masz na to czas, tylko go marnujesz!


@keyah: Oczywista oczywistość, że się ten czas marnuje i w tym czasie można zrobić coś żeby zmienić swoją sytuację. Wydaje mi się, że problemem większości osób tutaj (w tym mnie) jest to że się nie wie w jaki sposób zmienić.
@keyah: Nie da się być w 100% produktywnym. Te 2h to też czas na "odpoczynek". Nie da się całe 16h w czasie których nie śpimy robić czegoś produktywnego. Ja przynajmniej bym wysiadł po dwóch dniach. Wiecznie pracować się nie da. Są i ludzie, którym może to wychodzi ale do takich nie należę. Dla mnie raczej wizja spędzania 8h dziennie na pracy jest przerażająca - to daje 40h tygodniowo co daje ponad
@afrolo2568: Jasne. Nie mówię, że każda godzina nie spędzona na nauce/pracy/rozwoju jest stracona. Myślę jednak, że sporo osób tutaj, tak jak ja, uzależniło się i spędza zdecydowanie za dużo czasu na mirko, mogąc go przeznaczyć na coś pożyteczniejszego. Chciałem unaocznić ile tak naprawdę czasu na to idzie, bo sam zdałem sobie z tego sprawę. a jak już wiesz, to można się zastanowić czy warto. Jeśli warto, to ok. Jeśli nie warto,
@keyah: Zdecydowanie na Mirko warto spędzić trochę czasu. W sumie ja tylko oglądam wpisy z pod tagów, które obserwuje, muszę się mega, mega nudzić, żeby przeglądać ogólnie nowe wpisy na mirko.
@keyah: Codziennie po robocie mam następujący rytuał: obiadek a w trakcie i po jedzeniu fb, wykop, joemonster, kwejk, chamsko i parę forów, na których sporadycznie się udzielam. Obadanie nowości zajmuje mi jakieś 1,5 godziny (więc nie ma problemu- trochę relaksu nie zaszkodzi). Problem leży gdzie indziej: przeczytałem/obejrzałem najnowsze treści i zamiast zamknąć komputer albo zrobić na nim coś sensownego wracam na w/w strony sprawdzić czy nic nowego nie doszło i tak
@keyah: ale nie #!$%@? się i nie jestem idiotą. Było pytanie, ja odpowiedziałem. Następnym razem wyjmij tego kija z dupy i nie obrażaj ludzi.