Wpis z mikrobloga

Programowałeś kiedykolwiek?

Ja zaczynałem od C++ i w sumie nie żałuję poimo, że mi go odradzano. Możesz też spróbować Python'a bo w nim właściwie napiszesz wszystko a nie jest aż tak skomplikowany jak np. STL w C++ z tym, że ma swój specyficzny sposób formatowania kodu i jest to język interpretowany, zatem i wolniejszy.

Ale gdybyś chciał potem zagłębiać się w algorytmike, jakieś proste gry to i tak zrobisz to w C++
@Stylax: Ja ogolnie polecam C#. Niemniej jednak zacznij od podstaw a co po javie to juz sam bedziezs wiedzial jak ogarniesz podstawy i zaczniesz robic cos swojego. Odrazu zacznij tez pisac swoje projekty bez przepisywania glupot z ksiazek.
@Stylax Chociaż to zależy jakie rzeczy chcesz programować :) Ale ogólnie to najważniejsza jest nauka logicznego, programistycznego myślenia. Ja zaczynałem od Pascala, potem robiłem skrypty w PHP, potem przez jakiś czas przeplatałem c++, c i Pythona. Obecnie najlepiej znam .NET(C#) i Java :D Po doświadczeniach z tyloma językami, dochodzi się do wniosku, że mniej ważny jest język, a to co się chce zrobić i w czym jest łatwiej to zrobić :D