Wpis z mikrobloga

@Anorax: Mireczki #pomocy, mam spory problem na #steam.
Otóż za każdym razem jak próbuję uruchomić jakąś grę wyskakuje komunikat "Nie udało się uruchomić gry (nieznany błąd). Więcej informacji znajdziesz na stronie pomocy Steam." ()
No i tu leży problem. Strona pomocy Steam nie jest pomocna. Robiłem tak jak tam radzą, ale bez skutku. Jakieś pomysły?
Format kompa odpada, jestem poza domem, więc jakby coś poszło nie tak to jest w niemiłej sytuacji.
  • 12
@Anorax: przydałoby się trochę więcej info :)
żadna gra się nie odpala?
jaki system?
gdzie jest steam zainstalowany?
próbowałeś odpalać steama jako administrator?
@epi: Wszystkich oczywiście nie sprawdzałem. Nie działa Skyrim ani Risen 1 i 2, działa Banished.
Windows 8.1 64bit. Steam zainstalowany na dysku D, czyli same pierdoły tam. Próbowałem jako administrator uruchamiać, bez rezultatu.
@Anorax: z tego co widzę, dużo ludzi ma problem ze skyrimem na 8.1
obczaj:
google skyrim windows 8.1
google skyrim windows 8.1 fix

z Risenem podobnie
@Anorax: Powtarzam to chyba po raz tysięczny na wykopie, win 8 win 8.1 win 10 ma zmienione ustawienia dotyczące dostępu do plików, edytuj właściwości ustaw na maxa dostęp na cały główny folder steam i wszystko będzię śmigało.
A co do instalacji sterów poprzedź ją zainstalowaniem tego vc redist
@Anorax: U mnie to properties(właściwości) >>> Security(nie mam pojęcia jak to przetłumaczyli) w każdym razie masz tam 2 okienka jedno z nazwami użytkowników a drugie niżej z haczykami >>> pod oknem z nazwami klikasz edytuj zaznaczasz pełny dostęp przy wszystkich użytkownikach.

Przepraszam ale od paru lat korzystam z angielskiej wersji wina i nie orientuję się jak to wygląda w pl.
@leon0xxx: Chyba nie rozumiem. Wyłączyłem steama, próbuję odpalić grę ze steama bez steama i, któż by się spodziewał, nie działa, bo nieznany błąd albo problem z plikiem sxtrace.exe, z którym do tej pory nie wiem o co chodzi, i naprawić tego nie potrafię.
chodzi o grę z folderu steam>steamapps>common>nazwa_gry>wykonywalny.exe
on powinien wyrzućić jakiś konkretny błąd lub brak pliku dll.
Jeżeli to jakaś gra offline zamiast się z tym "szarpać" lepiej zcrackować.
A błąd albo raport z niego wklej tutaj albo do mnie na pw wyślij.