Wpis z mikrobloga

Ajaj, szlag trafil wszystko co odblokowalem... Troche szkoda bo niewiele zostalo osiagniec do zrobienia. Coz, czas udac sie na urlop od tej jakze pieknej i wciagajacej gry. Zachomikowalem kilka ciekawych screenów przed formatem:

Najwyzszy wynik w trybie normal: link 1, link 2

Najwieksza liczba pokonanych statków w trybie normal: link 1, link 2

Zasadniczo oba te rozdania pokazaly istnienie kilku strategii, które pozwalaja grac w nieskonczonosc. Statek abordazujacy crystal, z odpowiednimi dodatkami (np. reconstructive teleport) i przyzwoitymi unikami jest w stanie rozwalic kazdy, elitarny statek rebeliantów. Przy odrobinie refleksu mozna w pore uniknac dziala z rebelianckiego krazownika, a takze abordazem crystalami unieszkodliwic wrogie uzbrojenie.

Druga metoda to wykorzystywanie combo drone recovery arm + hull repair drone. Zalecane jest posiadac bardzo ciezka artylerie i/lub weapon preigniter. Wysoki poziom uników/cloak, tez bedzie pomocny. Przy dobrym zgraniu w czasie bedzie mozna naprawic wiecej niz sie stracilo i bez utraty drona. Duzo zachodu, nie wiem czy warto sie z tak meczyc.

Ostatni sposob wymaga posiadania tanich, skutecznych broni, które bez problemu rozwala kazdy rebeliancki elitarny statek, który mozna spotkac w nebuli. Preigniter/bateria/wysoki poziom energii bedzie tu bardzo pomocne. Rozwiazanie to zastosowalem w 3 lub 4 sektorze. Moglem doslownie latac bez zadnych obaw i niszczyc wszystko co zobacze. Nie wiem czy równie latwo poszloby w dalszych sektorach. Jedynym limitem jest tu nasza cierpliwosc/zywotnosc komputera. Zabawa ta znudzila mnie po zniszczeniu okolo 90 statków, choc pozwolilo to mi lacznie dobic do 133 statków (patrz screen wyzej).

#ftl
  • 3
@Doppelganger: Może wypróbuj jakieś mody, jeśli nie chcesz od nowa grać. Mnie zawsze wkurza to, że w danym sektorze masz tylko ograniczoną ilość skoków zanim rebelianci cię dogonią. Podobno są mody, które to zmieniają.
@Nobody: Slyszalem o modach choc jeszcze ich nie próbowalem. Osobiscie uwazam to ograniczenie za plus nie liczac skrajnie nieuczciwych rozdan (np. gdy nie da sie wykonac questa lub gdy wyjscie jest w niekorzystnym miejscu). Zauwaz, ze mozesz najczesciej wykonac wiecej skoków jesli zaryzykujesz starcie z rebeliantami w drodze powrotnej. Nebula zupelnie niweluje ostrzal z krazownika kosztem utraty polowy zasilania obu statków. Polecam, mozna sie niezle oblowil na ekstra skokach :)

Edytka: