Wpis z mikrobloga

z reddita:

jaka jest najprostsza rzecz, której nie potraficie robić?

ja nie potrafię zapamiętać kolejności miesięcy. pamiętam tylko, że styczeń jest pierwszy, a grudzień dwunasty. also, choć angielski znam dobrze, to do dziś nazwy miesięcy muszę sprawdzać w translatorze

#reddit
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powodzenia: nie umiem tabliczki mnożenia, nad każdym działaniem muszę się zastanowić, co gorsze, nie umiem szybko policzyć prostego dodawania typu: 7+6, 8+5, itp.,

- pływać też nie potrafię, chociaż uczyłam się paręnaście razy, ale zawsze przerywałam w momencie, gdy zaczynało mi wychodzić, ale nie nabrałam wprawy,

- po pięciu latach studiów myliłam zawsze ze sobą dwie laski z grupy, za nic w świecie nie mogłam ich odróżnić, zawsze mam takie dwie osoby, których imiona
  • Odpowiedz
Ogólnie problemy z pamięcią:

1. Tabliczka mnożenia... dla mnie 9 x 8 to 10 x 8 - 9.

2. Nie pamiętam imion, potrafię przeczytać książkę i nie zapamiętam nawet głównego bohatera. W szkole zawsze obrywałem bo niby nie czytałem lektur :)

3. Mam problem z zapamiętaniem treści rozmowy, jednocześnie pamiętam najdrobniejsze szczegóły związane z otoczeniem. Wiem, jak ktoś był wtedy ubrany, jaka była pogoda itd. Pamięć fotograficzna za bardzo dominuje.
  • Odpowiedz