Wpis z mikrobloga

Mirki mam głupie pytanie... Gdzie znajdę za co można dostać w PL 10 lat więzienia? Jest jakaś 'tabelka'? Najgorsze jest to, że nie wiem za jakie przestępstwo...

Chodzi o to, że pomagam pewnemu człowiekowi, który siedzi w bardzo ciężkim więzieniu w PL. Wysyłam mu co jakiś czas ode mnie z firmy jakieś rakiety z płytami z muzyką, DVD, jakieś gazety itp. (dosłownie dwa razy do roku, na święta i gdzieś w połowie) cała akcja wyszła w ogóle z mojej inicjatywy do szefa, bo zadzwonił facet spytał się czy możemy coś takiego zrobić, powiedziałem, że jasne nie ma problemu. Rozmawiałem z nim przed chwilą i mówił, że prawdopodobnie wyjdzie w styczniu 5 miesięcy przed czasem. Ja na to, że życzę mu tego, ale nawet jeśli się nie uda to te 5 miesięcy to już nie będzie chyba taki dramat. Rozmówca stwierdził, że po 10 latach spędzonych tutaj to każdy dzień bliżej wyjścia to udręka... Potem dodał, że jak wyjdzie to wpadnie do nas do firmy osobiście podziękować. I tu się pojawia pytanie


Przecież się go nie spytam


#pytanie #wtf #pracbaza #creepystory
  • 58
@Cash1337: Chyba nie ma czegoś takiego, że za konkretne przestępstwa będziesz siedział ileś tam i ani więcej ani mniej. Różne czynniki brane są pod uwagę i to się składa na długość odsiadki (poprawcie mnie jak się mylę)
@Cash1337: @CzerwonaPapryka1: tak jak pisały ziomeczki wyżej, ciężko w PL dostać 10 lat za pierwszym razem i za jedno przestępstwo. Zapewne ma karę laczną lub wyrok łączny (kilka przestepstw, ktore ulegly laczeniu wyrokiem sadu). Poza tym to, że wyjdzie po 10 latach nie oznacza, że chodzi mu o faktyczne zakonczenie kary, a warunkowe przedterminowe zwolnienie, ktore co do zasady jest po polowie odbycia kary, chyba, że recydywa, 25 lat lub
@chybasieznam: Nie, wydaje się spoko. Opanowany, z głosu ~40+, zadzwoni raz na parę miesięcy na 1-2 minuty, pogadamy o jakichś głupotach, przyślę kartkę świąteczną i tyle. Do tej pory myślałem, że siedzi króciutko za jakąś 'głupotę', więc nawet nie pytałem. Dzisiaj powiedział mi, że mija mu zaraz 10 lat i dlatego trochę szoku doznałem :D

@kodekscywilny Nie no to w takim wypadku to już chyba koniecznie będę się musiał go spytać