Wpis z mikrobloga

No elo,

Czy tylko ja nie widzę żadnego *haczyka w promocji hostingu w nazwa.pl (1 zł/miesiąc) ?


Nigdzie w regulaminie nie doczytałem się żeby konieczne było zawarcie umowy na dłużej niż 12 miesięcy, jak dodałem zamówienie do koszyka to faktycznie wyrzuca okres abonamentowy - 12 msc.

Wygląda to zbyt pięknie żeby mogło być prawdziwe ( ͡º ͜ʖ͡º)

#hosting #internet #serwery #webdev
  • 23
Przecież oni tak od zawsze. Powód? Po co komu domena na 12 miesięcy, to normalne, że po tym czasie staje się dla Ciebie bardziej wartościowa.
@ka_v: Haczyk jest taki - po 12 miesiącach przechodzisz na pełną opłatę. Jeśli chcesz, nie musisz przedłużać umowy. Ale komu chce się wtedy przenosić stronę na inny serwer? Ubijać ją przynajmniej na 1 dzień, czekając na DNSy? Prawie nikomu. Dodatkowy haczyk polega na tym, że jak na jedne dane zamówisz taką promocyjną usługę, to jak będziesz chciał skorzystać na te same dane z promocji na inną domenę, to już nie ma
@kajt: @pilkarskiefakty_com:

Hosting pod stronę na zaplecze, nic taniej nie znalazłem. Na razie tylko 12 miesięcy, bo to nie do końca pewny projekt, nie wiem czy za rok będzie mi jeszcze te zaplecze potrzebne, raczej nie sądzę :) W takiej cenie nigdzie nic innego nie znajdę :) Dzwoniłem na infolinie i zapewniono mnie, że to tylko 12msc. i przyjdzie proforma ale nie ma konieczności opłacenia, jak nie opłacę, koniec usługi
@ka_v: Tak, mam. Promocja dotyczy 1 roku i faktycznie możesz po tym zrezygnować. Ale jeśli chcesz przenieść domenę do innego usługodawcy (żeby za przedłużenie płacić taniej), to musisz najpierw zapłacić za kolejny rok te 123zł i dopiero później możesz ją przenieść. Lepiej wziąć od razu domenę np. w OVH (pierwszy rok za 10zł, a przedłużenie bodajże za ok. 50zł) - wyjdzie taniej i nie musisz się potem zajmować takimi głupotami jak
to musisz najpierw zapłacić za kolejny rok te 123zł i dopiero później możesz ją przenieść


@gergu: jesteś w 100% pewien, że tak jest w tej chwili, masz to ujęte w regulaminie? Takie praktyki są (miały być?) zakazane.
@ka_v: Chyba jeszcze śpię. To co pisałem dotyczy moich doświadczeń z domenami u nich. Z hostingu nie korzystałem ;) Dopiero teraz doczytalem dokładnie o co Ci chodzi ;)

@normanos: jw. To o czym pisałem dotyczyło domen i jakiś czas temu tak było. Teraz korzystam z OVH, więc nie mam pewności, czy jest tak dalej.
@pilkarskiefakty_com: Ustawiasz TTL na np. 24h i przez ten czas nie są sprawdzane DNS, zlecasz zmianę i jak kolejny raz po 24h zostaną sprawdzone to będą wskazywały na nowy serwer :) Tak ja to rozumiem ale możliwe że gdzieś wkradł się błąd logiczny :))