Wpis z mikrobloga

Witam wszystkie czytające mireczki! Ostatnio pojawia się tu wiele podsumowań, więc i ja wrzucę swoje. Od stycznia jestem w posiadaniu kindla, co znacznie wpłynęło na ilość przeczytanych w tym roku książek. Świetna sprawa móc czytać wszystko na co się ma ochotę! Przeczytałam dokładnie 85 książek (dla porównania, rok temu było to 30 książek, dwa lata temu ledwo 20), nadrobiłam sporo klasyki i poznałam wielu świetnych autorów. Polecam ten styl życia!

Jako że jest to sporo tytułów, wybiorę dziesięć (mniej nie dam rady :D) tych, które najbardziej mi się podobały.

1. "Marsjanin" Andy Weir

2. "Princess Bride" William Goldman

3. "Nienośna Lekkość Bytu" Milan Kundera

4. "Mistrz i Małgorzata" Mikhail Bulgakov

5. "Cień Wiatru" Carlos Ruiz Zafón

6. "Cylinder van Troffa" Janusz Zajdel

7. "Rzeźnia Numer Pięć" Kurt Vonnegut

8. "Duma i Uprzedzenie" Jane Austen

9. "Gra Endera" i "Mówca Umarłych" Orson Scott Card

10. "Wilk Stepowy" Herman Hesse

Możecie polecać książki na rok 2015, bo mam nadzieję dobić do 100. Muszę nadrobić te lata w których książek czytałam niewiele :).

#ksiazki #czytajzwykopem #podsumowanie #ksiazki2014
Pobierz lovn - Witam wszystkie czytające mireczki! Ostatnio pojawia się tu wiele podsumowań, ...
źródło: comment_mtmDOIEbPQeEdAFcm36MlmTfOt9oSEHA.jpg
  • 16
@lordgrievous: wystarczy trafić na książkę od której nie można się oderwać i sporo czasu spędzić na poszukiwaniu czegoś równie dobrego :D

@Tehawanka: najwięcej czytałam podczas pracy, pracowałam w laboratorium przy bardzo wolnych eksperymentach, więc zawsze czekałam na wyniki z kindlem :) nie czytam babskich i typowych dla dziewcząt szmir, z tej listy tylko "duma i uprzedzenie" to romansidło, ale i też warta przeczytania klasyka :) (swoją drogą mój chłopak mi
@lovn:

swoją drogą mój chłopak mi tę książkę polecił


sprawdź lepiej czy nie kręci się za jakimiś innymi chłopakami... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie, czytałaś może "Czerwone i Czarne"?

Książka z rodzaju tych które mi nie pasują, czasy Restauracji.
@Tehawanka: ha, wszystko z nim w porządku, poza nim znam jeszcze kilku samców którym duma i uprzedzenie się podobała, nie ma co się do tej lektury uprzedzać :p

dzięki za ten tytuł, również dodam do listy :D
@BillyB: W sensie, że jaki przykład?

@lovn: Nie wiem co czytałaś (zakładam że Wiedźmin i Ziemiomorze masz za sobą), w każdym razie może coś z tego Ciebie zainteresuje:

Kwiaty dla Algernona (Daniel Keyes),

Kroniki Królobójcy (Partick Rothfuss),

Niecni dżentelmeni (Scott Lynch),

Nędznicy (Wiktor Hugo),

Paragraf 22 (Joseph Heller),

Boso, ale w ostrogach/5 lat kacetu/Na marginesie życia (Stanisław Grzesiuk),

no i babska klasyka: Przeminęło z wiatrem (Margaret Mitchell) ( ͡°
@darjahn: wiedźmina oczywiście czytałam, paragraf 22 też, resztą się zainteresuję, pięknie dziękuję za tak obszerną listę (;

@Drahearys: mi się wydawało że prawie każdy, kto czyta, ma za sobą grę endera, bo wcześniej czy później każdemu się tę serię poleca (:
@lovn: A więc proszę bardzo:

Karel Čapek: "Inwazja jaszczurów" - trochę zapomniany dziś (niesłusznie) przedwojenny czeski pisarz i dziennikarz. Książka napisana trochę jako anty-utopia, trochę jak proroctwo, a trochę jak parodia sci-fi. Lekka forma, a bardzo głęboka treść. Od tego samego autora polecam dość podobną w klimacie "Fabrykę absolutu".

Klas Östergren: "Gentlemani" - kryminał, sensacyjna psychologiczna - trudno powiedzieć. Świetna pod względem warsztatowym i pełna uroku powieść o przyjaźni pewnego pisarza
@Coolish: dzięki, zapewne nigdy bym o tych książkach nie usłyszała, gdybyś mi ich nie zarekomendował ;>.

ja nie bardzo umiem pisać na telefonie, ogromny szacunek że tak dużo napisałeś :D I jak będziesz miał chwilę to chętnie dowiem się co jeszcze możesz mi polecić. :)