Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Przeglądałem Wykop przez wiele lat (niechlubne bordo zdobyte trzy razy), ale przestałem w czasach kiedy królował jeszcze fanzonun. Ponieważ wpis jest trochę z kategorii #przegryw, postanowiłem porzucić stare konto i zacząć na zielono :)

Należę do osób, które ogólnie radzą sobie w życiu nieźle, ale nie do końca potrafią odnaleźć się w jednej z najważniejszych sfer, czyli w relacjach międzyludzkich (przeglądając pobieżnie Mikroblog widzę, że przez lata niewiele w tej kwestii się zmieniło - nie brakuje takich osób). Chociaż jestem introwertykiem i zbyt intensywne interakcje powodują u mnie swego rodzaju wyczerpanie, tak naprawdę chciałbym częściej spotykać się z interesującymi osobami (mam tu na myśli zarówno poszerzenie kręgu znajomych, jak i rozwiązanie problemu #tfwnogf). Nie jestem jednak "przebojową" osobą - nie lubię tańczyć etc. przez co np. kilkukrotnie odmawiałem atrakcyjnym koleżankom, które zapraszały mnie na wesela czy selwystra jako osobę towarzyszącą. Dlatego myślę, żę najłatwiej byłoby mi znaleźć z kimś porozumienie na płaszczyźnie intelektualnej.

Zastanawiam się tylko gdzie właściwie można poznać bardzo inteligentne, wartościowe osoby? (poza serwisem Wypok.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to studia. Niestety ten okres jest już za mną (level 26) i dopiero po zakończeniu edukacji uznałem, że warto otworzyć się na ludzi. Praca? Owszem, ale niekoniecznie chciałbym spotykać się z osobami z pracy w czasie wolnym. Co więcej pozostaje? Obawiam się, że niewiele. Zainteresowania mam raczej "mało grupowe". Są jeszcze różnego typu serwisy, np. #badoo. Podoba mi się, że nie jest to serwis stricte randkowy i że można "filtrować" osoby po zainteresowaniach (według mnie to właśnie na wspólnych pasjach najłatwiej budować nową znajomość). Niestety, oddzielenie tam ziarna od plew jest nie lada sztuką...

Jakieś pomysły? #feels
  • 10
@Warchol: Cześć, ciężko mi cokolwiek napisać nie znając Twoich pasji.

Być może w twoim mieście organizowane są spotkania dla ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Sprawdź również fora internetowe ..

Zacznij uprawiać sport itd. bo nigdy nie wiesz kogo spotkasz.
@Captaii: Na studiach można poznać wiele wartościowych osób, ale oczywiście nie na każdych. U mnie ich nie brakowało, ale niestety przespałem ten okres, tzn. nie pielęgnowałem znajomości i nie robiłem nic, żeby nawiązywać kolejne, więc wina jest po mojej stronie.

Jeszcze odnośnie Twojego komentarza przypomniało mi się jak jechałem ostatnio pociągiem i myślałem sobie dokąd zmierza nasze społeczeństwo obserwując dwie "nastolatki" w przedziale (to co czytały, jak się wypowiadały i zachowywały).
@frytex2: Nie, nie przyszło mi coś takiego do głowy ;) Na weselach gdzie to bezpośrednio ja jestem zapraszany (i chodzę sam) już czuję się niekomfortowo z tym, że nie tańczę, ale tam jest mnóstwo osób, które znam (więc nie ma problemu, żeby zająć sobie praktycznie całe wesele rozmowami).

Z kolei przyjmując zaproszenia koleżanek byłbym niejako zobowiązany do tańczenia, żeby nie robić im wstydu, że przyszły z jakimś dziwakiem (choć tańcząc też
@Warchol: może jakiś sport? na siłowni można poznać dużo ludzi, przecież tam większość czasu to rozmowy, na sportach walki można też poznać ludzi, z którymi łączy Ciebie ciężki trening, sparingi i zajęcia są grupowe, więc zawsze z kimś sparujesz/ćwiczysz to nie ma opcji, że słowa nie zamienicie XD do tego podnosisz swoją pewność siebie

na sportach walki raczej mało dziewczyn(tutaj zależy od sekcji, na tych karate itd często są, na bardziej