Wpis z mikrobloga

Mirki... no co te psy to ja nawet nie... Trzy psy "bawią" się z kotem, sprawa wygląda tak, że jak mój kot pojawia się na horyzoncie, to psy się na niego rzucają, łapią w zęby i każdy w swoją stronę ciągnie... żaden usunąć konta nie chce i nie wiem co mam z nimi zrobić, ostateczne rozwiązanie jest takie, że kot jedzie do kuzynki i tam będzie siedział, ale wolałabym się go nie pozbywać, no bo mam godność i rozum człowieka.

Psy mają około 3 miesięcy, kot 4-6 miesięcy (nie wiem dokładnie, brak poczucia czasu i te sprawy). Da radę je jakoś nauczyć żeby nie próbowały go rozszarpać? Dodam, że wszystkie potrafią komendę "zostaw", ale przy kocie zwyczajnie ignorują.

#psy #koty #zabawy #komendy #tresowanie #wytresujpsa
  • 14
@Gothagami: Psy mlode wiec trzeba byc konsekwentnym i nauczyć ze tego kota się nie rusza. Trenuj komendę zostaw/niw rusz ale jednocześnie dawaj w zamian cid fajniejszego niż kot- wielka kość, pluszowego misia.
@addicted44: No ale nie ma nic fajniejszego niż kot, trenuję, ćwiczę, ale te małe skurczybyki widzą tylko kota w takiej sytuacji, z reguły jest tak, że łapię je za kark, podnoszę do góry i czekam aż się uspokoją mówiąc jednocześnie "zostaw", ale to nic nie daje, bo jak je spuszczę na chwilę z oka to znowu próbują mi kota zamordować.
@omoshirokunaidesune: bo ja wiem... tydzień? coś koło tego, no i on niby coś tam próbował, ale to naprawdę drobny koteł przy piesełach... to tak jakby mrówka miała się obronić przed słoniem, nawet mając jad do dyspozycji słoń ją zgniecie...

@addicted44: no i właśnie tego się boję, że będą grzeczne tylko przy mnie, a jak odejdę na chwilę to go zeżrą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gothagami: Jest ci trudniej bo to stado.Na pewno zachowują się inaczej w stosunku do kota w pojedynkę. Powinny mieć lekcje dobrego wychowania osobno i jak. Na pewno nie będzie łatwo bo jak drapieżnik raz sie dopuści jakiegos zachowania to trudno je wykorzenić byc moze nigdy juz sam na sam kota z nimi nie zostawisz. To raczej sprawa glebsza niż na mirko fix me now :) tylko nie cesar millan jakby co
@Gothagami: Jeszcze się polansuje :) powinnaś przed kazda lekcja z kotem psy wybiegać porządnie wtedy kot nie będzie atrakcyjny. Pochodź z nimi do jakiegoś psiego przedszkola (wiem jak to brzmi) wtedy poznają dużo bodźców i się naucza jak byc psem towarzyszącym.
@addicted44: @omoshirokunaidesune: przemyślę to i coś z nimi zrobię jutro, może jak zacznę na kota mówić kot, to zrozumie, że jest kotem, no a psy... może faktycznie osobno się nimi zajmować, ale ciężko tak, no bo co mam zrobić z pozostałymi dwoma? Łatwiej by było, gdyby każdy pies miał innego właściciela.

No, ale one biegają cały dzień, dosłownie i mimo wszystko jak widzą kota to wstępuje w nie nowa energia