Wpis z mikrobloga

@innuendoPL: tu masz rację, tylko pomóżcie mi - gdzie on napisał, że sprzedaje atrapę? Nie chcę mi się szukać. No i w ogóle allegro się zmieniło, ciężko mi się tam poruszać jakoś teraz.
@megawatt: Nie można takiego kogoś oskarżyć o wprowadzanie w błąd i próbę wyłudzenia? To tak jak by złodziej trzymał rękę w naszej kieszeni, trzymał portfel, a zauważony tłumaczył się, że się tylko grzeje. Allegro powinno oskarżać ich, a tacy ludzie powinni być skazani i mieć nasrane w papierkach. Osobiście wszystkim naciągaczom odstrzeliłabym jajka, albo jajniki.
@innuendoPL: "Poniżej dane i parametry telefonu uwaga telefonu nie atrapy gdyz na aukcji sprzedawana jest atrapa wiernie odwzorowana waga rozmiarem i kształtem" - rzeczywiście tak namotane, żeby nie zrozumieć. Zresztą nieświadomi podstępu ludzie w pośpiechu pewnie nawet nie czytają.
@innuendoPL: wada oświadczenia woli jak nic - działanie na skutek błędu, ale i tak trzeba po sądach chodzić

@jawamdam: oskarżyć zawsze można, ale czy sąd skarze to już inna sprawa - podchodzi to pod oszustwo (art. 286 kk.), niby próbę wprowadzenia w błąd widać jak na dłoni - ale różne są wyroki sądów. Oczywiście nie allegro powinno oskarżać, a prokurator - bo to przestępstwo ścigane z urzędu, allegro powinno tylko