Wpis z mikrobloga

@michalkosecki:

Tak, mam tam dwa konta :) Choć w zasadzie wygodniejsze byłoby jedno.

Konto strony Kratery.com. I konto osobiste podane w opisie konta blogowego (ostatnio pod kłódką wyjątkowo).

To osobiste było pierwsze.
  • Odpowiedz
@moon5: Pewnie, że szkoda, ale on prócz krótkich okresów on praktycznie nigdy nie był szczęśliwy. Myslovitz ma piosenkę Chciałbym umrzeć z miłości. No, jemu się to udało.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR:

Szkoda, że się nie leczył. Czy to naprawdę było nieuleczalne, żadnymi środkami? Ktoś zawiódł przy pilnowaniu jego życia.

Nie chcę oskarżać rodziców, ale miał też przyjaciół, znajomych...
  • Odpowiedz
@moon5: Wiesz co, wydaje mi się, że się leczył. Poza tym wiesz, jego depresja to nie było coś, co narodziło się poprzez jakieś traumatyczne przeżycia. Był zupełnie oderwany od rzeczywistości, myślał, że świat wygląda jak ten na filmach, w wieku 40 lat nieudolnie próbował nauczyć się jeździć na rowerze, zakochiwał się w praktycznie każdej lepszej koleżance...

Tak jak piszę, depresja towarzyszyła mu od najmłodszych lat, i głównie była spowodowana zawodami miłosnymi. Pierwszą próbę samobójczą miał chyba jeszcze w wieku nastoletnim. Miłość dodawała jego życiu sensu. Bez miłości nie potrafił żyć, bo ludzi miał ogólnie za idiotów, z tego powodu samo powodu generalnie ich nie lubił.

Jego bliscy wiedzieli o jego depresji, bo tak jak piszę, był oderwany od rzeczywistości. Tylko wiesz, on np. swoich rodziców często szantażował tym, że się zabije jak czegoś tam nie zrobią. To między innymi dlatego Zdzisław zareagował tak, a nie inaczej na wiadomość o jego
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR:

Wygląda na depresję endogenną lub jakąś inną poważną. Może zabrakło bardziej zaawansowanych metod leczniczych czy leków, nie wiem.

Dziś też mnóstwo ludzi co roku odbiera sobie życie... i nikt u nas nie się przejmuje, w sensie odpowiednie ministerstwa, Zdrowia czy Opieki Społecznej, czy w ogóle
  • Odpowiedz
@moon5: Wydaje mi się, że próbował wszystkiego, a już na pewno do wszystkiego miał dostęp.

No ok, ale co mają robić? Przecież jeśli ktoś ma depresję to może się udać w odpowiednie miejsca, ale nie można wejść każdemu do głowy.

Bez obrazy dla Tomka, ale już większe talenty popełniały s---------o. Tomek to przede wszystkim ciężka, skrupulatna praca, bo tak należy traktować jego audycje, które przygotowywał długimi
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR:

No a tylko można sobie wyobrazić jak mógł wyglądać związek z osobą, która jest nieprzystosowana do życia, uważa się za lepszą od każdego, a w dodatku ma depresję, którą często Cię może szantażować...


Takie przypadki widziałam "naocznie". Mężczyźni potrafią być bardziej niedojrzali, i tym samym bardziej nieodpowiedzialni, od kobiet.

Chyba coś się zepsuło w jego dzieciństwie i zmiany były zbyt głębokie.
  • Odpowiedz
@moon5: Wiesz no nigdy nie miał tak naprawdę ojca, był baaardzo bezstresowo wychowywany, a wiedzę o świecie czerpał z filmów. Pewnie konfrontacja z rzeczywistością była dość brutalna.

BTW. jeśli jesteś zainteresowana, to polecam poszperać na YT, bo na YT są z 2-3 krótkie filmy o Tomaszu i Zdzisławie + do tego jeszcze krótkie filmy z ich domu - Zdzisław miał w zwyczaju nagrywać prawie wszystko, więc np. zachowały się jakieś
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR:

Idzie w świat z wiedzą z filmów... A to się nawet zdarza w niejednej rodzinie.

Kiedyś widziałam na jakiejś stronie nagrania Zdzisława z ich życia rodzinnego. Wydało mi się dziwaczne, mimo że dom był raczej normalny.

Ale jeszcze sobie pewnie obejrzę przy okazji tej rocznicy, na YT głównie.
  • Odpowiedz