Wpis z mikrobloga

#kosciol #chrzescijanstwo #polska #polityka #papiez #wykopobrazapapieza #wykopnieobrazapapieza #papiezpolak #religia #wiara #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #wincyjtagow #coolstory #polska #ciekawostki #4konserwy #mirko #jp2

MIRCY co się #!$%@?ło. Papież Polak II już w produkcji. Poniżej moja poważna analiza.

Chodzą plotki, że do grona kardynałów już niebawem może zostać włączony arcybiskup Wojciech ... Polak . Gość ma dopiero 50 lat, więc będzie jednym z najmłodszych kardynałów, o ile nie najmłodszym

Nie będzie to dla niego pierwszyzna. W 2003 r. został mianowany biskupem i został wówczas najmłodszym biskupem świata .

Papież Franciszek w maju tego roku mianował go na prymasa Polski - było nie było bardzo ważną funkcję w historii jednego z największych katolickich narodów. Jako #januszkonklawe moge powiedziec, ze w Watykanie ceni się kandydatów, na których przychylnie spoglądali poprzedni papieże. Takie zachowanie korporacyjnej ciągłości :)

Według rzecznika Katolickiej Agencji Informacyjnej, abp Polak mówi w kilku językach - w tym, zakładam, że również po włosku, bo studiował w Rzymie pare lat. Wczoraj założył Twittera @Prymas_Polski. Tak wiec #globalizacja #nowoczesnosc itp.

Ostatnio w Kościele mieliśmy dwóch starych papieży, a do tego przy każdym konklawe - przynajmniej wg mediów - jedną z opcji leżących na stole jest postawienie na kogoś młodego, żeby nie odbijać się od dziadka do dziadka tylko dać komuś prawidzwie pokierować Kościołem. Często młody jest też kompromisowym kandydatem, którego mogą przełknąć rozmaite frakcje - tak jak było z JPII. Nawet jeżeli Polak nie będzie w grze teraz, to może być potem - w koncu "wybieralnym" kardynałem może być jeszcze na kilku konklawe (w zależności od wieku przyszłego papieża).

Idę o gruby zakład, że jeżeli Wojciech Polak zostanie kardynałem, to polskie media będą o nim mówić przy każdym nastepnym konklawe. W końcu za JPII panowała głęboka komuna i ogólna ciemnota informacyjna, a potem mieliśmy raczej starszych kardynałów, którzy wyrośli w jego cieniu. A teraz Polska na pełnej wejdzie do watykańskiej gry o tron :D

Koniec końców - tym wpisem przewiduje papieża Polaka Polaka. Prosze mnie potem zapraszac do telewizji śniadaniowych, robić ze mną wywiady itp.

Wszystko to zapisuję na mirko, 23 grudnia Roku Pańskiego 2014, przez co mirko nigdy nie zginie i na zawsze będzie wpisane w historię papiestwa - podobnie jak wszystkie plusy i komentarze do tego wpisu :D Także tego, jak ktoś nie bedzie miał co powiedzieć św. Piotrowi przy bramie to zawsze może powołać się na tego plusa :)

Słowem - pozostaje nam tylko czekać na "Habemus papież Polak Polak!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Pobierz
źródło: comment_WcM1hELhrmS0K58Gmzl3qtoRvPu5h9nv.jpg
  • 8
@kwmaster: Franciszek sam się uśmierca. Ja tam nie wiem jak się prowadził przez całe życie, ale gdybym mieszkał w Buenos Aires to sam bym z jego uroków (życia i Buenos) korzystał ile wlezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Papież Franciszek ujawnił, że nie zamierza być zwierzchnikiem Kościoła do końca życia. - Mój pontyfikat będzie krótki. Nie potrwa dłużej niż dwa, trzy lata - powiedział Ojciec Święty w samolocie,
@xavvax: Papież Polak Jan Paweł II chyba zepsuł ewentualną karierę bp Polaka. To absurd, że Prymas siedzi sobie w Gnieźnie i nie ma nic do gadania. Powinni przywrócić tytuł prymasowski Warszawie (albo nawet Krakowowi, ale nie jakiemuś prowincjonalnemu miasteczku którego stołeczność jest mocno dyskusyjna).