Wpis z mikrobloga

@maver: Dlaczego tak uważasz? Pytam poważnie, bo:

Jako, że jestem słaby z #javascript to postanowiłem coś z tym zrobić i rozglądam się za jakimś frameworkiem, który ma przed sobą przyszłość.

Myślałem właśnie o angularze, ale w wersji 2.0. Tylko jest problem, że to jeszcze chyba nie istnieje :)

Więc pozostało mi angular 1.3, Reactjs, emberjs? A o meteorjs pierwsze słyszę.

Nie wiem też czy to jakiekolwiek znaczenie, ale będę kładł nacisk
@goompas: Naprawdę polecam wypróbować Meteora. Zajrzyj do mojego tagu #kursmeteora w którym znajdziesz kilka przydatnych informacji i wyrobisz sobie o nim ogólne zdanie. Angular wygląda łatwo na pierwszy rzut oka, ale jak próbujesz zrobić w nim coś na większą skalę to czar pryska, a trudność rośnie wykładniczo.

@nvll: To prawda, ale dzięki Meteorowi zrobisz niemal wszystko co robi Angular, a do tego nie musisz się uczyć dodatkowego frameworka do kodu
@maver: ostatnio sobie czytałem o meteorze i zrobiłem w nim prostą apkę, ale zastanawia mnie sprawa kolekcji. Wszędzie tylko "tu robię publish, tu robię subscribe, done". Tyle że to są nieżyciowe przykłady, - nie ma tu nic o paginacji, jakimś profilowaniu pod usera tych subskrypcji. Nic o joinach. Ja wiem że NoSQL i tak dalej, ale czasem denormalizacja się nie opłaca i co wtedy? Internety trochę przemilczają ten temat.

Szczęka mi
@maver: zrobiłem przed chwilą - o 21:41 w Wigilię ( ͡° ͜ʖ ͡°) - trzy z czterech części Twojego tutoriala. Zgadzam się, Meteor rządzi. Gdy "napisałem" rejestrację - kopara mi opadła (z moich ust wypłynęło magiczne "ku#wa"). Przecież to pięć minut.

Tylko teraz pytanie (pewnie z dupy). Jak działają aplikacje w MeteorJS na słabych kompach? Wiem, że moc PC nie powinna mieć tu nic do rzeczy, ale
@tomcioPL: Wbrew pozorom nie jest aż tak zasobożerny. Aplikacja, którą pisze komercyjnie ("troszkę" większa niż Linijka) spokojnie działa na komórce (iPhone 4S, nie jest najwolniejszy, ale najszybszy też już nie), więc jest sporo zapasu. Dla porównania pisałem też w Angularze i całość wydawała mi się dużo bardziej zasobożerna, ten sam ajfon nie dawał rady ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Cieszę się, że kurs się na coś przydał. Zmotywowałeś