Wpis z mikrobloga

@niose2:

"Wtedy Maryja rzekła:

«Wielbi dusza moja Pana,

47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

48 Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.

Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,

49 gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.

Święte jest Jego imię -

50 a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją.

51 On przejawia moc ramienia swego,

rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami
@niose2: Maryja jest matką Boga, co tu więcej pisać? :)

Po Twoim wywodzie w którymś z postów myślałem, żeś katolik, bo mądrze prawisz, ale widzę, że sporo się pomyliłem. Mam nadzieję, że odnajdziesz właściwą drogę, bo jesteś blisko ;)
@ProjektZ: żaden z tych fragmentów nie pokazuje, żeby przez Marie było zbawienie jak na obrazku

patrz, nawet ten werset 47 -> raduje się duch mój w Zbawcy moim -> sama Maria potrzebowała Zbawiciela!

fragment z księgi objawienia -> Niewiasta jest Izraelem -> 12 gwiazd to 12 plemion Izraela -> "porodziła mężczyzne" to jest oczywiste nawiązanie do Jezusa
@niose2: widocznie inaczej odczytaliśmy ten obrazek. Na moje to jest: Maryja za przyzwoleniem Jezusa zbawia przez różaniec, a nie za plecami Jezusa i jeszcze ten wymowny podpis "Mama starasię pomóc" co pokazuje, że nie u Niej jest decydujący głos. :)

Sympatyczna dywagacja swoją drogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ProjektZ: słuchaj, tylko krew Jezusa oczyszcza nas z każdego grzechu, nie ma innej drogi, bo tylko On był tym barankiem przebłagalnym za nas....nie żadna modlitwa nawet, ani żadne rytuały, cały Nowy testament o tym krzyczy

gdyby Maria mogła kogolwiek zbawić, to chyba jasno by bylo o tym napisane?
@niose2: trochę serio to bierzesz. Jeśli jeszcze raz przeczytasz mój jeden post wstecz, to to samo wyczytasz, co napisałeś. Chodzi mi o zbawienie przez Boga i w 100% się zgadzam :)

Opisywałem na podstawie tego obrazka i chciałem wyrazić, że Maria ma po prostu "ważny głos" na górze :)
@ProjektZ: Inaczej: Kto był pierwszy, Maria czy Bóg? To wbrew pozorom bardzo ważne pytanie.

W kościele katolickim nawet posąg maryjny jest całowany przez papieży.

Czy to Maria stworzyła Jezusa czy Jezus Marie?

Kto jest stworzeniem a kto stwórcą?

Komu nalezy się cześć?
@niose2: wszystko na chwałę Bogu. Więc nawet jeśli całuje posąg Maryi to pośrednio składam cześć Bogu. Przecież katolicy modlą się do Jezusa, nigdy Maryja nie jest motywem przewodnim, przez którą zapominamy o najważniejszym.
@ProjektZ: doprawdy? różaniec...nabozenstwa maryjne...święta maryjne...miejsca związane z kultem maryjnym...całe koronki i pieśni...zakonnice pod wezwaniem maryjnym...papieskie TOTUS TOUS (czy jak to tam było) "cały twój maryjo!!" w tłumaczeniu...pomniki marii...obrazy najœiętze maryjne....a kojarzysz apel Jasnogórki? transmitowany w telewizji, całość odbywa się przy uroczystym odsłonięciu obrazu
@niose2: no jest kult Maryi, ale co to zmienia... Masz taką wiedzę, żeby powiedzieć, że każdy kto temu kultowi się oddaje zapomina o Jezusie? Nie, bo każdy wie, że to dzięki Chrystusowi. :)
@niose2: dałeś filmik, żeby potwierdzić swoją tezę, a w 1:10 narrator mówi:

"spotkaliśmy się przy grobie Piotra, żeby wyznać wiarę w zmartwychwstanie Pana Jezusa, Maryja jest ikoną tej wiary"

dalej wytłumaczenie. Posłuchaj od 1:10 :)
@niose2: nabożeństwa Maryjne? Proszę:

Adoracja ku czci Imienia Jezus

Adoracja na zakończenie roku: Co dobre było, w twoje ręce, Panie, składamy.

Adoracja na Zwiastowanie Pańskie

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Maryją Matką Bożego miłosierdzia.

Wraz z Maryją Drogą Krzyżową Jej Syna - medytacyjne spojrzenie na Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa.

Rozważanie męki Jezusa wraz z Matką Bożą z La Salette.

Zawsze Jezus jest na pierwszym planie

:)