Wpis z mikrobloga

@bigger: Ja jestem specjalista od mebli z płyty wszelkiej maści. Co do podłóg etc. to po prostu budżet domowy się nie spinał na tyle by wynająć firmę, więc trza było sobie inaczej poradzić.
  • Odpowiedz
@valdo: A bo kupilismy stary dom. Sa podlogi z desek debowych, malowane kilkoma (kilkunastoma) wartswami farby olejnej. Zona robi w srodku wszystko na styl Skandynawski i pomalalismy wstepnie podloge na bialo (z utwardzaczem) wygalda wedlug nas bardzo ladnie, ale odpryskuje i widac zolta i inne farby. Co bys z tym zrobil?

Maszyna chyba nie moze byc , bo sa ponabijane gwozdzie i dosc mocno odstaja.
  • Odpowiedz
@bigger: n-ta warstwa farby po prostu nie będzie się trzymać, pozostaje Ci kupno opalarki i zerwanie całej farby do zera, potem szlif i bielenie - możesz uzyskać lepszy efekt, bo tak masz czystą biel, a jak jest nawalone farby to już pewnie nie widać struktury drewna.
  • Odpowiedz
@bigger: będzie jedynie czasochłonne, ale da najlepszy efekt ;)

ewewntualnie zmywacz do lakierów samochodowych wypróbuj na małej powierzchni
  • Odpowiedz
@valdo: Probowalem. Niewiele daje. Chemia do usuwania farb tez.

No czasochlonne. Gdybysmy mogli zwolnic jeszcze jakis pokoj na dluzej to nie problem. Bym sobie dziubal wieczorami, ale tak jest slabo. No nic. dzieki!

A czym bielic?
  • Odpowiedz
@bigger: Tak jak napisał @valdo farba na farbę będzie odchodzić, zajmuję się zawodowo podłogami drewnianymi i ich renowacją, taka podłoga jak twoja to chleb powszedni w starych budynkach, takie coś się szlifuje do czysta albo zrywa, gwoździami się nie przejmuj bo się je dobija przed i w trakcie szlifowania. Jeśli chodzi o bielenie i ogólnie koloryzowanie to obecnie robi się to specjalnymi olejami które można później lakierować. Tak robią
  • Odpowiedz
@bigger: lakierobejca albo olej, jak chcesz szwedzki styl to w Ikea mają prawilne :)

a z tą opalarą nie będzie tak źle, ja ok 40 metrów ścian byłem w stanie obrobić w 1. dzień
  • Odpowiedz
@FlameRunner: dzisiaj został położony lakier podkładowy, jutro będzie kładziony lakier nawierzchniowy, trochę to trwa bo razem są tam trzy pokoje a wrzuciłem fotkę tylko jednego :)
  • Odpowiedz